Zbieramy makulaturę na stypendia dla dzieci i młodzieży

Kategoria: Wydarzenia, relacje...
Utworzono: poniedziałek, 05 marzec 2018 22:45
Opublikowano: poniedziałek, 05 marzec 2018 22:45
Administrator
Odsłony: 3753

zirorka makulaturyDarem wyobraźni miłosierdzia w kończącym się Roku Miłosierdzia w 2016 r w naszym sanktuarium stała się zbiórka makulatury, a dochód z jej sprzedaży przeznaczony został na   stypendia dla  zdolnych dzieci i młodzieży z uboższych rodzin.

Dla nas jest okazja do tego że robiąc dobry uczynek możemy też zatroszczyć się o uporządkowanie naszych biblioteczek, piwnic, strychów, klatek schodowych.  Mieszkają wśród nas również osoby starsze, które nie przeczytają tego ogłoszenia warto do nich zapukać poinformować i na klatkach schodowych w blokach postawić jakieś większe pudełka po napełnieniu ich, ktoś z mieszkańców mógłby przywieźć. Od nas zależy czy niewielkim wspólnym wysiłkiem będziemy mogli robić wielkie rzeczy dla drugiego.

Rozpatrywaniem podań składanych do ks. Proboszcza zajmuje się Komisja Charytatywna Rady Parafialnej we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas, który bezpośrednio zajmuje się wypłacaniem stypendiów.

Miejscem składania jest kontener usytuowany przy Ogrodzie Różańcowym. Makulaturę możemy przywozić codziennie w godzinach od 6.00 do 21.30 do czasu zamknięcia bram sanktuarium. Przy większej ilości, a przy braku pojazdu, możemy poprosić o przyjazd wolontariuszy autem parafialnym. Zgłoszenie składamy telefonicznie (82 5652474) lub osobiście w kancelarii bądź zakrystii.

Serdecznie prosimy o włączanie się w tę formę pomocy. Fundusz stypendialny trawa od stycznia 2017r. Beneficjentami było wówczas 8 osób - dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież szkół średnich oraz studenci. Stypendia były w wysokości 150 i 200 zł. W roku kalendarzowym 2018 stypendium już otrzymuje 11 osób w takich samych kwotach.

 

Akcja zbierania makulatury w mediach.