Ogłoszenia duszpasterskie - 08-04.2018r. - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: środa, 11 kwiecień 2018 00:05
Administrator
Odsłony: 902

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia - szczególne święto dla Kościoła. Po każdej Mszy św. jest możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny.

2. O godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. Niedziela Miłosierdzia to także święto patronalne Caritas. Z tej okazji wszystkim osobom z naszego parafialnego Caritas przekazujemy najlepsze życzenia, serdecznie dziękując za posługę na rzecz potrzebujących w parafii.

4. Dziś też w Kościele rozpoczyna się 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdzie źródłem wolności”. Zakończy się 14 kwietnia. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest  budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień. Służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej, i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.

5. Przypominamy, że wciąż trwa akcja pomocy Rodzina – Rodzinie dla poszkodowanych w Aleppo. Z naszej parafii pomoc otrzymuje pięć rodzin, w tym trzy wspierają indywidualnie trzy nasze rodziny, dwie zaś wspomagane są z jałmużny wielkopostnej i ofiar składanych podczas misji. Przypominamy, że koszt miesięcznego utrzymania takiej rodziny to 510 zł, a podjęta adopcja obowiązuje 6 miesięcy.

6. Minął rok, jak w Tygodniu Miłosierdzia rozpoczęły się w naszej parafii dyżury psychologa - terapeuty. Serdecznie dziękujemy Panu Zdzisławowi Krzyżanowskiemu za jego bezinteresowną posługę. Osoby, potrzebujące tej formy pomocy, zapraszamy we wtorki od godz. 17.30 do kancelarii parafialnej.

7. Po świątecznej przerwie wznawiamy poniedziałkowe spotkania dla emerytów i rencistów naszego miasta. Zapraszamy jutro na godz. 10.00 do sali różańcowej – w programie m. in. porady dietetyka.

8. Zbieramy makulaturę na stypendia. W tej chwili otrzymuje je 11 osób.

9. Udzielane są korepetycje z języka, polskiego, angielskiego i niemieckiego oraz z matematyki.

10. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Chcemy zaproponować podjęcie Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Uroczystość składania deklaracji odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 16.00. Druki deklaracji wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Osoby, które ten dar zechcą podjąć, jutro przed Mszą św. prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po świece.

11. Zapraszamy młodzież, kobiety i mężczyzn do naszego chóru parafialnego. Próby odbywają się we wtorki o godz. 19.00 i czwartki o godz. 18.00 w sali nr 4 w podcieniach.

12. W piątek na godz. 9.00 zapraszamy do bazyliki na Mszę św. w 78 rocznicę zbrodni katyńskiej i 8 rocznice katastrofy smoleńskiej.

13. Wszystkim Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Natomiast Gościom i Parafianom wielu łask od Miłosiernego Jezusa i orędownictwa św. Jana Pawła II, św. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki – Sług Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo Pani z Chełmskiej Góry.