Ogłoszenia duszpasterskie - 10-07.2022r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 10 lipiec 2022 10:20
Administrator
Odsłony: 751

1. Dziś gościmy ks. Witalisa Myszona z Lelczyc na Białorusi. Nasz Gość dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym, prosi też o modlitwę i wsparcie materialne. Wychodząc ze świątyni, możemy złożyć ofiarę do puszki.

2. W poniedziałek 11 lipca od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej będzie służył pomocą prawnik.

3. W środę o godz. 8.45 w naszym sanktuarium będzie sprawowana Msza św. z racji Święta Policji.

4. W środę również zapraszamy na godz. 17.30 na kolejny Różaniec Fatimski. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Porządek: Msza św., różaniec i procesja w rosarium. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Marcin Chmiel.

5. W sobotę liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. W naszym sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 17.00 nastąpi uroczyste przyjęcie szkaplerza karmelitańskiego. Osoby, które chciałby to uczynić, szkaplerz mogą nabyć w kawiarence. Tam też znajduje się lista, na którą można się wpisać, aby nasze nazwiska zostały przesłane do Karmelu w Czernej.

6. Osoby, które w tym roku wybierają się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej. Przewodnikiem pielgrzymki będzie ks. Marcin Rola z Parafii pw. św. Ducha. Zachęcamy zwłaszcza młodzież do tej formy spędzenia kilku dni wakacji jako rekolekcji w drodze. Koszt: 85 zł. Istnieje też fundusz Idę z Tobą. Zapisy potrwają do 25 lipca. W niedzielę 31 lipca odbędzie się spotkanie organizacyjne wszystkich uczestników pielgrzymki.

7. Do czynnej codziennie kawiarenki zapraszamy na dobre ciasto - dziś kremówki. Czekają też na nas krypty i taras widokowy na dzwonnicy.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom opieki Pani z Chełmskiej Góry.