Ogłoszenia duszpasterskie - 03.10.2021r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 03 październik 2021 00:47
Administrator
Odsłony: 340

1. Od piątku 01 października trwa przed bazyliką wystawa „Czas to Miłość”, poświęcona błogosławionemu Prymasowi Tysiąclecia. Ekspozycja będzie do 15 października. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia.

2. Dziś modlitwa różańcowa ulicami naszego miasta z ikoną Matki Bożej Chełmskiej. Rozważania zostały przygotowane w oparciu o przemówienia błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego. Początek o godz. 19.00 w naszym sanktuarium, zakończenie zaś w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Tam odśpiewamy Apel Jasnogórski. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy o przyniesienie świec.

3. Informujemy, że od dziś dzwoninica czynna w sobotę I niedzielę, kawiarenka tylko w niedzielę. Krypty są już nieczynne.

4. Od jutra po ponad półtorarocznej przewie wznawiamy Spotkania dla Seniorów na Górce. Serdecznie zapraszamy wszystkich emerytów i rencistów. Początek spotkania o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma.

5. Jutro też od godz. 16.00 w kancelarii porad będzie udzielał prawnik.

6. We wtorek o godz. 17.15 dzieci z klas III otrzymają poświęcone różańce, a następnie wezmą udział w nabożeństwie o godz. 17.30.

7. W czwartek na godz.16.30 zapraszamy do sali różańcowej rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na konferencje Mój syn, moja córka, nowy człowiek. Ale jaki? Konferencję poprowadzą Tomasz i Justyna Pituchowie. Konferencja odbędzie się w ramach Dni Kultury Chrześcijanskiej.

8. Zapraszamy na ogólnopolskie spotkanie formacyjne dla mężczyzn w sobotę 9 października w Poznaniu, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski. Temat: Potęga Maryi. Największej prorokini naszych czasów. Organizujemy wyjazd z naszej parafii! Zapisy u ks. Mateusza, w zakrystii lub kancelarii.

9. Narzeczonych, którzy chcą się przygotowywać do ślubu zapraszamy na nauki przedmałżeńskie w najbliższe dwa weekendy. Początek sobota 09 października godz. 10.00. Zapisy w kancelarii lub drogą telefoniczną czy mailową. Na te konferencje zapraszamy również przyszłych teściów w sobotę 16 października o godz.10.00.

10. W przyszłą sobotę w Dorohusku odbędzie się spotkanie modlitewne w IV Rocznicę Różańca do Granic. Początek o godz. 11.00 konferencją którą poprowadzi ks. prof. Tadeusz Guz, o 12.00 Msza św., a po nie modlitwa różańcowa na granicy.

11. Za tydzień XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się!. Były to jedne z pierwszych słów, z którymi 22 października 1978 roku wyszedł do ludzi Jan Paweł II. Przez cały dzień wystawione będą relikwie św. Jana Pawła II. Będziemy mieli również sposobność wesprzeć fundację Dzieło III Tysiąclecia z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży.

12. Również w niedzielę za tydzień ulicami Chełma przejdą po raz kolejny uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Przypomnimy w ten sposób o wartości każdego ludzkiego życia oraz roli ojca, maszerując pod hasłem: Tato, bądź, prowadź, chroń. Trwałe związki małżeńskie oparte na miłości, wierności i uczciwości to nie relikt dawnych czasów, ale rzeczywistość, o którą trzeba zabiegać i którą należy szanować. Marsze dla Życia i Rodziny jasno pokazują, że rodzina wychowująca dzieci to nie patologia, ale najlepszy pomysł na szczęście i życiowe spełnienie. Zapraszamy wszystkich, dla których te wartości są ważne. Początek o godz. 12.00 Mszą św. w Parafii pw. Świętej Rodziny, marsz i zakończenie w naszym sanktuarium modlitwą oddania rodzin. Będziemy też mieli możliwość duchowej adopcji rodziny.

13. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na kurs Emaus, weekendowe rekolekcje rozpalające miłość do Słowa Bożego. Trwał będzie on w dniach 15 - 17 października. Warunkiem uczestnictwa jest odbycie kursu Nowe Życie. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.