Ogłoszenia duszpasterskie - 06.10.2019r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 06 październik 2019 00:05
Administrator
Odsłony: 523

1. Trwamy w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym oraz czasie nabożeństw różańcowych. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.30, a dzieci - we wtorki i czwartki.

2. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza jutro na godz. 19.00 na modlitwę uwielbienia.

3. W Chełmie na chwilę obecną funkcjonuje 56 rodzin zastępczych. Na swoje nowe czeka w naszym mieście jeszcze 40 dzieci. Wszystkie osoby zainteresowane tematyką rodzicielstwa zastępczego zapraszamy w najbliższy piątek 11 października o godz. 16.00 do auli PWSZ przy ul. Pocztowej na konferencję pt. „KIERUNEK DZIECKO”.

4. Za tydzień XIX Dzień Papieski pod hasłem Wstańcie, chodźmy. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 zaprasza na montaż słowno – muzyczny na zakończenie Mszy św. o godz.9.00.

5. Jak co roku w tym dniu młodzież przed bazyliką zbiera ofiary do puszki na stypendia Fundacji Nowego Tysiąclecia, które przyznawane są dzieciom i młodzieży.

6. W niedzielę za tydzień o godz. 17.30 ostatni w tym roku Różaniec Fatimski. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Osoby, które w niedzielę lubią uczestniczyć we Mszy św. o godz.18.00, zapraszamy pół godziny wcześniej.

7. Za tydzień wybory do Sejmu i Senatu RP. Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodnie z prawem stanowionym przez Boga. Dziękujemy za modlitwę, zachęcamy do modlitwy oraz do podjęcia postu w intencji dobrych wyborów Polaków. A przede wszystkim pamiętajmy o obowiązku głosowania.

8. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie informuje, iż w chwili obecnej ma jeszcze możliwość objęcia bezpłatna domową opieką medyczną chorych z chorobami nowotworowymi oraz przewlekłymi. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie na tablicy ogłoszeń. Jednocześnie informujemy, że powstanie również hospicjum stacjonarne. Jest już działka z przeznaczeniem na ten w Nowinach za DPS . W niedzielę za tydzień o godz. 14.30 ks. bp Mieczysław Cisło dokona poświęcenia placu. Kto chciałby się wybrać serdecznie zapraszamy.

9. Rozpoczynamy zapisy na kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w 2020 roku. Odbędą się one w Bułgarii w Złotych Piaskach w sprawdzonym hotelu w dniach 1 - 10 lipca. Koszt to 1950 zł. Kierownikiem kolonii jest ks. Paweł Gołofit.

10. Parafia pw. Chrystusa Odkupiciela w przyszłym roku organizuje pielgrzymkę do Jordanii. Szczegóły na plakatach.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.