Ogłoszenia duszpasterskie - 15.09.2019r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 15 wrzesień 2019 04:04
Administrator
Odsłony: 533

1. Gościmy dziś w naszym sanktuarium br. Daniela Blocha , oblata, który od 25 lat posługuje na misjach w Madagaskarze. Nasz Gość dzieli się z nami refleksją nad posługą misyjną oraz prosi o wsparcie duchowe i materialne.

2. Dziś w Kościele rozpoczyna się kolejny Tydzień Wychowania w tym roku pod hasłem: Nauczycielu, gdzie mieszkasz?

3. Parafie rzymskokatolickie Chełma wraz z Civitas Chrystiana zapraszają dziś do uczestnictwa w Marszu dla Życia i Rodziny. Hasło tegorocznego brzmi: Seksedukacja to deprawacja. Uczestnictwo w nim rozpoczynamy od udziału we Mszy św. o godz.12.00 w bazylice. Następnie ulicami miasta przejdziemy do kościoła św. Rodziny na osiedlu Słoneczne. Tam jesteśmy zaproszeni do udziału w festynie. Zachęcamy, by na marsz zabrać ze sobą transparenty promujące rodzinę i ludzkie życie.

4. Dziś też zapraszamy na spotkanie wszystkich uczestników ostatniej pielgrzymki do Włoch. Początek Mszą św. o godz. 16.00, następnie spotkanie w sali różańcowej.

5. Jutro o godz. 19:00 w bazylice odbędzie się adoracja ze szczególną modlitwę za osoby przeżywające kryzys. Zapraszamy!

6. W środę wypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Na wspólne świętowanie tego dnia zapraszamy dzieci i młodzież. Na Mszę św. o godz.18.00 zapraszamy szczególnie wszystkich uczniów kl. VIII. Przeżyjemy wtedy uroczystość złożenia próśb o przyjęcie na czas przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

7. W sobotę o godz. 11.00 zapraszamy na zbiórkę chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

8. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się koncert w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wystąpi Zespół Wokalny Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej, składający się z zawodowych wokalistów. W programie koncertu znajdą się pieśni patriotyczne i religijne z czasów okupacji 1939 - 1945, pieśni Powstania Warszawskiego, a także utwory Romana Padlewskiego - nieodżałowanej ofiary wojny. Serdecznie zapraszamy.

9. Po Mszy św. o godz. 18.00 za tydzień zapraszamy do sali różańcowej na spotkanie popielgrzymkowe uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Gorę.

10. W niedzielę za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na bieżące prace remontowo - budowlane w sanktuarium.

11. W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach minionych, chcielibyśmy z myślą o mniej zamożnych rodzinach zorganizować w parafii nieodpłatne korepetycje dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy nauczycieli różnych przedmiotów do włączenia się w taką pomoc. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii lub kancelarii.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym zawarte są informacje na temat naszego ostatniego odpustu.

13. W kawiarence I kancelarii parafialnej jest do nabycia książką pt: “ Księga cudów i łask Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej”. Spis zawiera opisy łask od XVI wieku do lipca bieżacego roku. Serdecznie zachęcamy by w kazdym domu taka księga się znalazła. Sa tez do nabycia kalendarze na rok 2020.

14. 6 października w niedzielę, dokładnie w 2. rocznicę modlitwy w naszym kraju Różaniec do granic, pragniemy zorganizować w Chełmie modlitwę różańcową ulicami miasta z ikoną Matki Bożej Chełmskiej w intencji Ojczyzny. Początek o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, a zakończenie w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Już teraz serdecznie zapraszamy.

15. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.