Ogłoszenia duszpasterskie - 02.06.2019r. - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: sobota, 01 czerwiec 2019 23:46
Administrator
Odsłony: 894

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jesteśmy też w miesiącu czerwcu. Zapraszamy każdego dnia o godz.17.30 na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, w tym tygodniu połączone z Nowenną przed Zesłaniem Ducha św.

2. W minionym tygodniu w nocy z wtorku na środę Matka Boża Chełmska uchroniła naszą bazylikę od pożaru. Jego przyczyną był reflektor oświetlający ścianę, od którego zapaliły się pozostawione w pobliżu plastikowe przedmioty. We właściwym momencie pojawiły się, na szczęście, osoby, które zażegnały niebezpieczeństwo - wszystkim serdecznie dziękujemy! Pożar zauważył 17-letni Szymon, który w tym czasie akurat przechodził przez Górę Chełmską. Wraz z ks. Janem zrzucili z rusztowań palący się plastik. Ks. Karol powiadomił straż pożarną, która w ciągu 4 minut była już na miejscu. Dziękujemy Ci, nasza Chełmska Pani!

3. Dziś mija 40 Rocznica Pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny. Pamiętamy Jego prorocze słowa; „ Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej Ziemi”. Pamiątką przypominającą ten czas jest album dołączony do Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

4. Gościmy dziś w naszym sanktuarium kwartet z Ukrainy, który podczas każdej Mszy św. przewodniczy w śpiewach, a po Eucharystii możemy nabyć płytę z ich pieśniami.

5. Służba liturgiczna dziś przed bazyliką rozprowadza kremówki. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd ministrantów i lektorów.

6. Dziś na godz. 14.00 zapraszamy wszystkie dzieci na festyn z okazji Dnia Dziecka! Odbędzie się on w parku przed bazyliką. Potrwa do godz. 17.00. Organizatorzy, a są nimi Zespół Placówek Oświatowych ARKA oraz nasza parafia, przygotowali szereg atrakcji, m. in. zjeżdżalnię, warsztaty plastyczne, quady, kucyki czy pokaz mody. Gościem specjalnym będzie Adrian Makar – finalista Mam Talent. Zapraszamy.

7. W dni powszednie członkowie Rodziny Żywego Różańca o godz. 12.00 prowadzą modlitwę różańcową. Chętnych do uczestnictwa w niej serdecznie zapraszamy.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na 17.30 na modlitwę za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej.

9. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz.9.00. Spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św, oraz od godz. 16.00 dzieci i od 17.30 dorośli.

10. 8 czerwca (w sobotę) w naszym sanktuarium organizowany jest dzień skupienia dla Rodziny Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy wszystkich należących do tej wspólnoty, jak również lubiących modlić się na różańcu. Początek o godz. 9.30 w bazylice, a zakończenie o godz. 15.30. W programie Msza św. z homilią, konferencja, różaniec, droga krzyżowa. Szczegóły na plakatach. W związku z tym dziś nie będzie konferencji formacyjnej.

11. W najbliższą sobotę zapraszamy do bazyliki na czuwanie w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Modlitwę uwielbienia poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym „Wolni w Chrystusie” wraz z kapłanami.

12. „Caritas” Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do uczestniczenia w kolejnym Biegu Caritas w Chełmie, który odbędzie się 9 czerwca przy Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów (ul. Lubelska 55) o godz. 13.30. Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu charytatywnym wszystkich, którzy chcą zarówno finansowo jak i duchowo wesprzeć 12-letniego Kubę – mieszkańca Chełma w jego codziennej walce i rehabilitacji. Można to zrobić jako biegacz, rowerzysta czy darczyńca. Pobiegnijmy po zdrowie dla Kuby! Więcej informacji znaleźć można na stronie www.biegcaritas.pl

13. Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli, która odbędzie się w dniach 1 - 2 lipca 2019. Koszt – ok. 180 zł (uzależniony od liczby uczestników). Zapisy przyjmowane są do 19 czerwca (przedpłata: 100 zł). Temat pielgrzymki: W imię przyszłości Kultury. Szczegółowy jej program wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia - w zakrystii lub u ks. Karola.

14. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na wszystko, co dobre dla naszego ciała.

15. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia i opieki Matki Bożej Chełmskiej.