Ogłoszenia duszpasterskie - 26.05.2019r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: wtorek, 28 maj 2019 12:40
Administrator
Odsłony: 781

1. Dziś na godz.12.00 zapraszamy do bazyliki na Mszę św. prymicyjną naszego parafianina - ks. Tomasza Sawickiego. Na zakończenie liturgii każdy otrzyma indywidualne błogosławieństwo Prymicjanta. Pamiętajmy w modlitwie o młodym księdzu i wszystkich powołanych do Służby Bożej.

2. Instytut Zdrowia CONCORDIA zaprasza dziś o godz. 17.00 do sali różańcowej na bezpłatną projekcję filmu fabularnego o życiu św. Hildegardy. Przed prezentacją filmu wystąpi p. Zbigniew Łazowski - specjalista medycyny hildegardowej i dietetyk.

3. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na prace remontowo - budowlane prowadzone przy bazylice. Bóg zapłać za ofiary! Za wszystkich ofiarodawców modlimy się za przyczyną Matki Bożej Chełmskiej w każdą środę.

4. 21 maja w wyniku przejściu trąby powietrznej w gminie Wojciechów zostały zerwane i uszkodzone dachy, ucierpiały 42 gospodarstwa i ponad 100 budynków. Skala zniszczeń wciąż jest szacowana, ale już wiadomo, że koszty naprawy powstałych uszkodzeń będą ogromne. Decyzją ks. abpa Stanisława Budzika dzisiaj Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza zbiórkę do puszek we wszystkich parafiach Archidiecezji Lubelskiej na rzecz poszkodowanych.

5. Jutro podczas Mszy św. o godz. modlić się będą i zawierzać Matce Bożej Chełmskiej kapłani święceni 12 lat temu. Wśród nich jest nasz ks. Karol. Serdecznie zapraszamy.

6. W piątek wypada ostatnie nabożeństwo majowe. Odprawimy je o godz. 17.30 w rosarium przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy.

7. W najbliższą sobotę 1 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd o godz. 3.00 (rano) spod przedszkola.

8. Za tydzień I Sobota Miesiąca. Zapraszamy na 7.30 na różaniec, o 8 Msza św, a po niej 15 min. rozważanie.

9. W tym tygodniu w sobotę wypada też Dzień Dziecka. Każdy z rodziców pragnie dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Zabiegamy o jego byt, wykształcenie, zaspokojenie podstawowych potrzeb i rozwój pasji. Przeżywamy to, co jest jego udziałem. Staramy się być fizycznie obecni wtedy, gdy nas potrzebuje. Mimo wszystko żaden człowiek nie jest w stanie zapewnić 24-godzinnej opieki. Ale jest ktoś, kto może – Bóg. Chcemy zaproponować wszystkim rodzicom, niezależnie od tego w jakim wieku mają swoje dzieci, podjęcie codziennej modlitwy (np. jeden dziesiątek różańca) intencji swoich pociech. To najpiękniejszy i mocny duchem prezent. Rodziców, którzy taki dar zechcą złożyć, prosimy o wpisywanie się do księgi przy wyjściu z bazyliki. Będzie ona wyłożona przez cały ten tydzień.

10. Za tydzień w niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na festyn z okazji Dnia Dziecka! Odbędzie się on w parku przed bazyliką od godz. 14.00 do 17.00. Organizatorzy, a są nimi Zespół Placówek Oświatowych ARKA oraz Parafia Mariacka, przygotowali szereg atrakcji. Szczegóły na plakacie.

11. Tradycyjnie zapraszamy do kawiarenki na kawę i dobre ciastko.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia. Wszystkim mamom z okazji Dnia Matki serdeczne podziękowania i życzenia opieki Matki Bożej Chełmskiej.