Ogłoszenia duszpasterskie - 19.05.2019r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 19 maj 2019 00:26
Administrator
Odsłony: 753

1. Trwają nabożeństwa majowe, na które zapraszamy dziś i każdego dnia o godz. 17.30. To piękne nabożeństwo. Niestety, mało osób na nie przychodzi, a przecież sanktuarium maryjne nas szczególnie do uczestnictwa zobowiązuje. Jeśli nie możemy być, zadbajmy o tę modlitwę indywidualnie.

2. Dziś uroczystość Pierwszej Komunii św., do której przystąpi 68 dzieci. W trakcie tego tygodnia od godz. 17.30 będą one uczestniczyły w tzw. białym tygodniu. W darze rodzice składają trzy lichtarze ołtarzowe. Serdecznie dziękujemy!

3. Do krypt zapraszamy w soboty i niedzielę w godz. od 10.00 do 18.00. Dziś też są otwarte w tym czasie.

4. Jutro zakończenie nowenny ekspiacyjnej za profanacje IKONY MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ oraz za zgorszenie i krzywdy wyrządzone przez niektórych kapłanów. Zapraszamy serdecznie do naszego sanktuarium na godz. 20.30 na suplikacje, różaniec i Apel Jasnogórski.

5. W środę na godz. 19.00 zapraszamy do sali różańcowej osoby wybierające się na pielgrzymkę do Włoch. Prosimy też o dokonanie wszystkich wpłat złotówkowych.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do Bazyliki na Drogę Światła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, lampionów. Tak jak jest XIV stacji Drogi Krzyżowej, tak w Drodze Światła proponuje się również XIV stacji wielkanocnych, opartych na tekście Pisma Świętego. Nabożeństwo powstało we Włoszech w 1988 roku w rodzinie salezjańskiej. Inspiracją do jej powstania były freski z katakumb św. Kaliksta w Rzymie, przedstawiające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który przechodzi z ciemności do światła (stąd nazwa Droga Światła). W latach 90. nabożeństwo było stopniowo rozpowszechniane we Włoszech. Droga Światła została umieszczona w oficjalnym modlitewniku na Wielki Jubileusz Roku 2000. W 2002 roku została oficjalnie zatwierdzona przez rzymską Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Od tamtego czasu w wielu parafiach na świecie wprowadzono jej odprawianie.

7. W sobotę w archikatedrze święcenia kapłańskie przyjmie 5 diakonów, wśród nich nasz diakon Tomasz Sawicki. Osoby, które wyjeżdżają autokarem na tę uroczystość, informujemy, że wyjazd nastąpi o godz. 8.30 - zbiórka przy bramie głównej na ul. Lubelskiej. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy.

8. W niedzielę za tydzień na godz.12.00 zapraszamy do bazyliki na Mszę św. prymicyjną. Na zakończenie liturgii każdy otrzyma indywidualne błogosławieństwo Prymicjanta. Pamiętajmy w modlitwie o młodym księdzu i wszystkich powołanych do Służby Bożej.

9. Instytut Zdrowia CONCORDIA zaprasza w niedzielę 26 maja o godz. 17°° do sali różańcowej na bezpłatną projekcję filmu fabularnego o życiu św. Hildegardy. Przed prezentacją filmu wystąpi p. Zbigniew Łazowski - specjalista medycyny hildegardowej i dietetyk. Instytut Zdrowia CONCORDIA zaprasza również na konsultacje i porady od poniedziałku do czwartku w godz. 9°° - 11°°, w piątek od 16°° do 18°°.

10. Są jeszcze miejsca na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 1 czerwca; program przewiduje także pobyt w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Leśniowie.

11. Zwolniło się jedno miejsce na wyjazd wakacyjny dzieci do Jarosławca w dniach 1-12 lipca. Informacji udziela ks. Paweł.

12. Wszystkim, którzy dawno nie byli u spowiedzi, przypominamy, że przykazanie kościelne mówi o obowiązku spowiedzi przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym. Okres wielkanocny mamy już w połowie.

13. Tradycyjnie zapraszamy do kawiarenki na kawę i dobre ciastko.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia.