Ogłoszenia duszpasterskie - 29.11.2015 - I niedziela Adwentu

1. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.oo, oraz we wtorki,czwartki i soboty o godz. 7.oo. Przypominamy o spotkaniu Legionu Maryi – dzisiaj o godz.13.3o. Dzięki pomocy i życzliwości zarządu przedszkoli Arka otrzymamy jutro transport jabłek przeznaczony dla dzieci i młodzieży naszej Parafii. Od wtorku będziemy mogli je rozdawać w godzinach pracy kancelarii parafialnej tj. 9-11, oraz 16 -17.3o. Zapraszamy.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.3o modlimy się o powołania do służby w Kościele. Nabożeństwo zostało przygotowane przez rodziców kapłanów i kleryków naszej Parafii w ramach Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Lublinie. W sobotę spotkanie dla Kół Zywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.oo, w niedzielę dla Rodziny Różańcowej. W sobotę zapraszamy na wieczór uwielbienia od godz. 18.oo do 21.oo. W niedzielę o godz. 9.3o uroczysta Msza św. barbórkowa w intencji górników i pracowników cementowni Cemex. Pamiętajmy także o emerytowanych pracownikach tych zakładów. W niedzielę zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie w Domu Pielgrzyma o godz. 17.oo.

3. Wczoraj zostały poświęcone opłatki wigilijne, które do mieszkańców naszej Parafii doręczą siostry z Kół Różańcowych. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie a za złożone ofiary przy tej okazji już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W odpowiedzi na apel Księdza Arcybiskupa młodzież naszej Parafii przyjmuje dzisiaj przy wyjściu z bazyliki zgłoszenia na intencje modlitwy na Swiatowy Dzień Młodzieży.

5. Wolą i pragnieniem naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa było życzenie, abyśmy byli jedno. Szczególnym miejscem, gdzie ta jedność powinna być zawsze obecna między nami jest liturgia święta. Dlatego tak często Kościół podkreśla, że jesteśmy jedną rodziną Dzieci Bożych.Chcemy przypomnieć podstawowe prawdy, i w tym celu, od dzisiaj, przed każdą Mszą niedzielną usłyszymy krótki komentarz liturgiczny,który przybliży nam istotę liturgii i sposób jej przeżywania.