Ogłoszenia duszpasterskie - 22.11.2015 - Uroczystość Chrystusa Króla

1. Serdecznie dziękuję ks.Mirosławowi Kawczyńskiemu za wygłoszoną homilię i zaproszenie do apostolskiej aktywności w ramach Legionu Maryi. Ufam, że uczynimy to chętnie dla Matki Najświętszej.

2. W najbliższą sobotę 28.11. po Mszy św. o godz. 8.oo zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które nasze siostry różańcowe zaniosą do naszych domów. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na spłatę należności, które są  związane z niedawnym remontem naszej bazyliki. Wszystkim ofiarodawcom składam już dzisiaj serdeczne Bóg zapłać!

3. Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim” we współpracy z Chełmskimi Organizacjami Pozarządowymi przypomina, że sprzedaż alkoholu niepełnoletniej młodzieży jest nie tylko przestępstwem, ale również zachowaniem sprzecznym z duchem Ewangelii. Badania prowadzone w Chełmie pokazały, iż ponad 2/3 sprzedawców pracujących w chełmskich sklepach sprzedaje alkohol niepełnoletniej młodzieży. Stowarzyszenie chce szerzyć hasło „Warto być nieobojętnym świadkiem”. Weźmy sobie do serca te słowa i bądźmy dobrymi świadkami Ewangelii.

4. Notariusze z Chełma zapraszają wiernych naszej Parafii w ostatnią sobotę listopada tj. 28.11. od godz. 10.oo do 16.oo do Urzędu Miasta Chełm prze ul. Lubelskiej 65. Notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji i porad dotyczących istotnych zmian w prawie spadkowym, które weszły w życie w tym roku. Szczegóły na tablicy ogloszeń.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy kalendarz. Zachęcam także do nabycia naszego parafialnego kalendarza, wydanego z okazji rocznicy koronacji Obrazu.

6. Komunikat Metropolity Lubelskiego na dzień modlitwy w intencji ŚDM. Do ww komunikatu dodam, że w najbliższą niedzielę młodzież naszej Parafii będzie przyjmować przed bazyliką intencje modlitw, które uczestnicy SDM udający się do Krakowa w lipcu przyszłego roku wezmą ze sobą, podobnie jak czynią to od wielu lat pielgrzymi idący na Jasną Górę w ramach akcji „Idę z tobą”.