Błogosławieństwo pojazdów w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej

25 lipca przypada wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, żeglarzy, podróżników, flisaków, marynarzy, taksówkarzy, pielgrzymów, żeglarzy, transportowców, chorych. W niedzielę 23 lipca rozpoczął się XVIII Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa. Hasło tego tygodnia brzmi: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Z tej okazji w wielu parafiach błogosławi się pojazdy. Podczas błogosławieństwa pojazdów zbierane są ofiary pieniężne na MIVA Polska, organizację, która wspiera polskich misjonarzy w zakupie środków transportu potrzebnych w czasie głoszenia Dobrej Nowiny w różnych zakątkach świata.

23 lipca w naszym Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej po każdej Mszy Świętej na parkingu odbywało się błogosławieństwo pojazdów. Po Mszy Świętej odmawiano specjalną modlitwę, która poprzedzała obrzęd błogosławieństwa pojazdów na parkingu przy sanktuarium. Każdy kierowca otrzymał breloczek, na którym umieszczone są słowa modlitwy: "Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku, pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyła mi na zawsze. Amen".

Na błogosławieństwo przybyło wielu kierowców ze swoimi pojazdami. Byli wśród nich właściciele małych i wielkich pojazdów samochodów, skuterów i rowerów. Pobłogosławiliśmy 700 pojazdów. Liczny udział wiernych w obrzędzie błogosławieństwa ze swoimi pojazdami to wielkie świadectwo wiary i zaufania Bogu. Zebrane ofiar zasilą konto MIVA Polska.

Wszystkim kierowcom życzymy bezpiecznej podróży i opieki Świętego Krzysztofa i Anioła Stróża.