Ogłoszenia duszpasterskie - 07-07.2018r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Gościmy dziś w naszej parafii ks. dra Adama Raczkowskiego naszego byłego lektora, a obecnie dziekana i wykładowcę jednego z wydziałów WSEI w Lublinie.

2. W środę wypada 36 Rocznica Śmierci ks. kan. Marcelego Mrozka wieloletniego drugiego z kolei proboszcza naszej parafii. Na Mszę św. zapraszamy na godz. 8.00. Przy tej okazji gorąca prośba byśmy odwiedzając groby naszych bliskich pamiętali o grobach kapłanów, by tam czasem zatrzymać się na modlitwę, uprzątnąć czy postawić znicz. Prowadźmy też dzieci i młodzież uczmy pamięci o swoich bliskich zmarłych i o zmarłych kapłanach.

3. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejny Różaniec Fatimski. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

4. W niedzielę za tydzień wypada 75 Rocznica Rzezi Wołyńskiej. Zapraszamy wszystkich na wspólna modlitwę przy Pomniku Wołyńskim przy ul. Piłsudskiego. O godz. 14.00 Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp. Mieczysław Cisło.

5. W przyszły poniedziałek wypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Osoby, które chciałby przyjąć szkaplerz karmelitański mogą go nabyć w kawiarence, tam też jest lista by wpisać się na nią, ponieważ nasze nazwiska zostaną przesłane do Karmelu w Czernej. Uroczystość będzie podczas Mszy św. o godz. 18.00.

6. W kancelarii trwają zapisy na XXXX Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1- 14 sierpnia. Przewodnikami duchowymi będą z naszej parafii ks. Jan Tadyniewicz jako kierownik , ks. Mariusz Kruk z Parafii Miłosierdzia Bożego oraz nasz dn Tomasz Sawicki. Serdecznie zachęcamy wszystkich zwłaszcza młodzież.

7. Zapraszamy do kawiarenki tam można nabyć książkę ks. Ryszarda Winiarskiego naszego misjonarza, oraz obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Chełmskiej oraz pobłogosławionymi płatkami róż. No i oczywiście zjeść dobre ciastko.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Gościom i Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia, pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.