Ogłoszenia duszpasterskie - 18-03.2018r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

1. Dziś rozpoczynamy czas Misji św. Prowadzi je ks. prałat Ryszard Winiarski, proboszcz z Dorohuska. Tematem będą Sakramenty Święte. Zapraszamy przez cały ten tydzień. Od jutra nauki rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Dwa razy dziennie o godz. 9.30 i 15.30 będzie kursował autobus bazylika. Przejazd w tych dniach będzie bezpłatny dla wszystkich. W środę będzie dzień chorego. Msza św. o godz. 10.00 będzie z Sakramentem Namaszczenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich starszych i chorych do bazyliki. Zaś tych, którym trudno będzie się tu dostać prosimy by rodziny czy dobrzy sąsiedzi zgłaszali ten fakt w kancelarii lub zakrystii. Od godz. 11.00 będziemy odwiedzali tych chorych w domach. Spowiedź dla dorosłych będzie w czwartek i piątek rano od 7.30 oraz na pół godz. przed każdą Mszą św. Prosimy by nikt nie został bez sakramentu. Nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas. Nauki misyjne dla dzieci będą w poniedziałek i wtorek, dla młodzieży w czwartek i piątek o godz. 8.30 i 12.00. Codziennie o godz.20.00 będzie godzina Apelu Jasnogórskiego. Szczegóły na plakatach. Zakończenie misji w sobotę pod Krzyżem na Kopcu Wolności, na Wysokiej Górce.

2. Budujemy żywą świątynię. Nasze uczestnictwo w misjach chcemy również uwiecznić umieszczeniem naszych fotografii na planszy, która znajduje się przy ołtarzu. Zdjęcia samej twarzy, formatu tak jak do dowodu osobistego, bać wycięta twarz z jakiegoś zdjęcia sami przyklejamy na klej. który znajduje się przy planszy, w dowolnym miejscu na tle budynku bazyliki.

3. Towarzyszmy naszą modlitwą w czasie misji o ich dobre owoce. Omadlajmy na różańcu 24 godz. na dobę, może podejmujmy post o chlebie i wodzie czy inne formy naszej duchowej ofiary, zwłaszcza za tych których dawno nie było w kościele.

4. Dziś przed bazyliką członkowie formacji ruchu oazowego rozprowadzają palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjne rekolekcje oazowe.

5. Dzięki uprzejmości Stowarzyszeniu Arka dostaliśmy ok 8 ton jabłek z myślą o dzieciach w parafii. Wszystkich, którzy mają dzieci czy wnuki zapraszamy jutro od godz. 8.00 po odbiór jabłek. Znajdują się one w garażach za dzwonnicą. Każda rodzina może zabrać jedną skrzynkę tj. 14 kg.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. czytana będzie Męka Pańska z podziałem na role. Tekst będzie wyświetlany na ekranach. Zapraszamy byśmy w rolę ludu włączali się wszyscy przez głośne odczytanie tekstu.

7. Procesja z palmami będzie podczas Mszy św. o godz. 11.00. Tradycyjnie już gromadzimy się przy dzwonnicy. Prosimy by każde dziecko miało palmę. Błogosławieństwo palm będzie podczas każdej Mszy św.

8. Od kilku lat młodzież z Chełma i okolicznych parafii uczestniczy we wspólnej procesji z palmami. Ta inicjatywa wpisuje się w Światowy Dzień. Młodzieży. Zapraszamy w przyszłą niedzielę wszystkich młodych do wzięcia udziału w tej manifestacji wiary młodego kościoła. Początek godz. 14.15 w Parafii Rozesłania św. Apostołów, a zakończenie Msza św. o godz. 16.00 w naszej bazylice. Uroczystościom będzie przewodniczył bp. Józef Wróbel. Po skończonej Eucharystii zapraszamy młodzież do sali różańcowej na poczęstunek.

9. Wieczorem CHDK zaprasza na godz. 18.00 na Koncert Niedzieli Palmowej, który będzie miał charytatywny charakter. Dochód przeznaczony będzie na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z uboższych rodzin.

10. Przez całą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał Chlebki Dobroci. Osoby, które chciałby służyć potrzebującym w naszym zespole Caritas, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowo budowlane prowadzone przy sanktuarium. W ostatnim czasie w części odnowiliśmy pomieszczenia w domu pielgrzyma i zakupili nowe meble kuchenne. Składamy serdeczne Bóg zapłać panom Krzysztofowi Krasowskiemu i Władysławowi Skrzydłowskiemu za bezinteresowne wykonanie tych prac.

12. W zakrystii możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła w dniach 17-23 sierpnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Program na stronie internetowej parafii.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia Bożych łask. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom sanktuarium życzymy szczęśliwego tygodnia czasu misji św. pod opieka Matki Bożej Chełmskiej.