Ogłoszenia duszpasterskie - 25-02.2018r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Ad Gentes. Obchodzimy dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami.

1. We wtorek na godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie do biblioteki Zespół Parafialny Caritas.

2. We wtorek też zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00 wszystkich, którzy byli lub są aktualnie w Ruchu Oazowym. Będziemy modlili się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego założyciela tej formacji.

3. Duszpasterstwo Nauczycieli naszego dekanatu w najbliższą środę po Mszy św. wieczorem, chce rozpocząć cykl systematycznych spotkań duszpasterskich dla nauczycieli. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu, a odpowiedzialnym za tę formację będzie ks. Jacek Lewicki, duszpasterz studentów w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę od godz. 11.00 w kancelarii parafialnej będzie udzielała porad Pani Prawnik.

5. W sobotę w Wigilię Imienin ks. Infułata Kazimierza zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji Solenizanta podczas Mszy św. o godz. 17.00.  

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz.9.00 będziemy modlili się w intencji Żołnierzy Wyklętych. Serdecznie zapraszamy.

7. Małżeństwa, które chciałby wspólnie pogłębiać swoje życie duchowe zachęcamy do zainteresowania się wspólnotą Domowego Kościoła. Informacji udzielą ks. Tomasz i ks. Jan.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym możemy znaleźć artykuł o zespołu Good God, w który śpiewa nasz ks. Paweł.

9. ZOSTAŃ PATRONEM RODZINY, pod takim hasłem zaadoptowaliśmy jedną rodzinę z Aleppo w Syrii, w kraju gdzie trwa wojna, a mimo wszystko tamtejsi mieszkańcy, pozostają w swojej ojczyźnie i nie chcą być imigrantami. Koszt miesięczny utrzymania takiej rodziny wynosi 510 zł. Adopcja konkretnej rodziny trwa min. pół roku, a pomoc odbywa się przez pośrednictwo Caritas Polska.  Na razie będziemy pomagali jednej rodzinie.  Zachęcamy każdego kto by chciał włączyć się w tę pomoc przez dobrowolną ofiarę złożoną do puszki , która znajduje się przy wejściu głównym do bazyliki z napisem Pomoc Rodzinie w Aleppo, a w okresie Wielkiego Postu jest to dobra propozycja jałmużny jako jednego z uczynków dobroci naszych serc.  

10. Dobrą formą jałmużny wielkopostnej jest możliwość włączenia się w akcję zbierania makulatury na stypendia dla dzieci i młodzieży. Tyle jej przewraca się na naszych klatkach schodowych, wyrzucamy na śmieci, a można zrobić dobry użytek. Tylko wymaga to trochę naszego zaangażowania. Uwrażliwiajmy nasze serca na pomoc, a przy tym na segregacje i porządek wokół nas no i oszczędność przyrody. Tyle korzyści , a tak nie wiele potrzeba. To nazywa się chęć pomocy.

11. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, które są przeznaczone na prace remontowo- budowlane w sanktuarium. Bóg zapłać również wszystkim, którzy indywidualnie lub na konto parafialne złożyli ofiary na ten cel. Za wszystkich dobrodziejów naszego sanktuarium modlimy się każdej środy podczas Nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.00.

12. W dniach 17- 23 sierpnia,  organizujemy z naszej parafii 7- dniową  samolotowa pielgrzymkę do Grecji – śladami św. Pawła. Koszt pielgrzymki 1160 zł plus 390 E. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Przy zapisie zaliczka 1100 zł.

13.  Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzenia Bożego błogosławieństwa, wszystkim Gościom, Sympatykom i Parafianom szczęśliwego tygodnia pod opieka Matki Bożej Chełmskiej.