Ogłoszenia duszpasterskie - 18-02.2018r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa: Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym, każdej niedzieli o godz. 17.00 oraz drogę krzyżową w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.00 i dla dorosłych o godz. 17.00.

2. Chcemy zaproponować adopcję jednej rodziny z Aleppo w Syrii, w kraju gdzie trwa wojna, a mimo wszystko tamtejsi mieszkańcy, pozostają w swojej ojczyźnie i nie chcą być imigrantami. Koszt miesięczny utrzymania takiej rodziny wynosi 510 zł. Adopcja konkretnej rodziny trwa min. pół roku, a pomoc odbywa się przez pośrednictwo Caritas Polska. Zgłosiliśmy naszą parafię do tej akcji pomocy. Na razie będziemy pomagali jednej rodzinie. Każdy kto by chciał włączyć się w tę pomoc może przez okres pół roku składać dobrowolną ofiarę do puszki , która znajduje się przy wejściu głównym do bazyliki z napisem Pomoc dla Rodziny z Aleppo, a w okresie Wielkiego Postu to dobra forma jałmużny jako jednego z uczynków dobroci naszych serc.

3. Zachęcamy też do podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu lub na dłuższy okres. Księga abstynencji wyłożona jest na stoliku z prasą przy wyjściu głównym. Jednocześnie dla osób zdrowych proponujemy post o chlebie i wodzie jako dar w intencji osób ochrzczonych a niepraktykujących oraz o dobre owoce misji.

4. Przypominamy, że od miesiąca trwają przy naszym sanktuarium spotkania dla seniorów: emerytów i rencistów. Na kolejne spotkanie zapraszamy jutro na godz. 10.00 do sali różańcowej.

5. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek nabożeństwo do Matki Bożej Chełmskiej godz. 17.15. Wcześniej w zakrystii możemy składać intencje modlitewne. Serdecznie zapraszamy.

6. W czwartek wypada Święto Katedry św. Piotra. W naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa z racji wyniesienia naszego kościoła do rangi bazyliki mniejszej. Ten rok jest jubileuszowy z racji 30 rocznicy nadania naszemu kościołowi tytułu bazyliki oraz jak każdego roku będzie dziękczynienie rocznicę nawiedzenia naszego sanktuarium w znaku Matki Bożej Fatimskiej oraz 24 rocznicę ustanowienia Chełmskiej Kapituły Kanoników. Porządek Mszy św. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. bp Ryszard Karpiński. Po Mszy św. o godz. 9.00 aż do godz. 16.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 12.00 do 16.00 chcemy by dyżur modlitewny pełniły grupy formacyjne. I tak od 12.00- do 13.00, od 13.00 do 14.00 Legion Maryi, od 14.00 do 15.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich, od 15.00 do 16.00 Przyjaciele Oblubieńca i Odnowa. Zapraszamy w ciągu dnia na chwilę modlitwy. O godz. 17.30 z Parafii Rozesłania św. Apostołów wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do uczestnictwa w niej. Zaś po sumie o godz. 18.00 będzie Różaniec fatimski. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu warunków odpustowych.

7. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na nasze lubelskie seminarium duchowne. Składamy je na ręce naszego alumna Tomasza, który już w maju otrzyma święcenia diakonatu.

8. Zapraszamy do kawiarenki na kremówki i inne ciasta, a także są w promocji Chełmskie Słodkości - bardzo dobre krówki z cytatami.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzenia Bożego błogosławieństwa, wszystkim Gościom, Sympatykom i Parafianom szczęśliwego tygodnia pod opieka Matki Bożej Chełmskiej.