Ogłoszenia duszpasterskie - 11-02.2018r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Najbliższy wtorek to ostatni dzień karnawału. Przypominamy, że dla ludzi wierzących rozpoczyna się ważny okres pokutny. Wszystkie więc zabawy, dyskoteki i inne imprezy taneczne powinny zakończyć się do północy i zniknąć z naszego życia na czas 40 dni. W zamian nasz dar dla Jezusa, który z miłości oddał swoje życie: to dar wyciszenia, ofiary i rezygnacji, dar modlitwy i uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Chcemy też zaproponować naszym parafianom, tym którym pozwala na to stan zdrowia, w każdy piątek post o chlebie i wodzie. Niech to będzie nasz dar i ofiara Bogu w intencji parafian zaniedbujących i lekceważących swoją wiarę jak również o dobre owoce misji świętych. Zachęcamy serdecznie do tej praktyki.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy już Wielki Post. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli ilościowy i jakościowy.

3. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostaną pobłogosławione książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych.

4. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy do sali różańcowej na konferencję rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Proszę potraktować obecność obowiązkowo.

5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.00 dla dorosłych. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę o 17.00. Temat kazań to” Mistrz mojego myślenia”.

6. Od piątku do niedzieli będą trwały przy naszym sanktuarium rekolekcje zamknięte - „Kurs Emaus”. W których uczestniczyć będzie 80 osób.

7. Zwracamy się z serdeczna prośba do wszystkich, którzy bądź w historii swojego życia lub kogoś ze swoich bliskich doznali szczególnej łaski, opieki czy cudownej ingerencji za przyczyną Matki Bożej Chełmskiej, o napisanie świadectwa o tym wydarzeniu, podpisanie i dostarczenie jego w ciągu tego tygodnia do kancelarii lub zakrystii.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa. Zaś wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.