Ogłoszenia duszpasterskie - 04-02.2018r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Gościmy dziś w naszym sanktuarium ks. Mirosława Skałbana, proboszcza i budowniczego kościoła w Skrobowie koło Lubartowa. Nasz Gość dzieli się refleksją nad Słowem Bożym oraz prosi nas o modlitwę i wsparcie materialne.

2. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii półkolonie, w których uczestniczyło 50 dzieci. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu spotkań. Wychowawcom: Iwonie Synowiec- kierownik wypoczynku i autorce programu, Jolancie Bulskiej, Monice Skrzypczak, Krystynie Jankowskiej, Anecie Wróbel. Katechetom: Ewie Protasiewicz, Iwonie Kot, Bożenie Tywoniuk, Emilowi Kolenda, Michałowi Ciężadło. Kapłanom: ks. Karolowi, ks. Pawłowi, ks. Janowi. Dziękujemy wodzirejowi Piotrowi Wojdylo-Nafalskiemu, Ewie Harańczuk MDK, Dyrekcji S.P. nr 5, Prezesowi Parku Wodnego, Restauracji Kresowe Jadło, Parafialnemu Zespołowi Caritas, ChDK i Zespołowi GOOD GOD - naszym sponsorom.

3. Radzie Parafialnej składamy Bóg zapłać za przygotowanie i przeprowadzenie bezalkoholowego balu karnawałowego, w którym uczestniczyło 70 osób.

4. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz.9.00 będziemy się modlić o życie wieczne dla śp. Ks. Juliana Jakubiaka, pierwszego proboszcza naszej parafii w 76 Rocznice Śmierci. Zapraszamy.

5. W niedzielę wypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - 160 Rocznica Objawień. oraz XXVI Światowy Dzień Chorego, który będziemy przeżywali pod hasłem „«Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie". Wszystkich starszych i chorych naszych parafian zapraszamy do bazyliki na Msze św. o godz. 12.00. Prosimy dobre dzieci i dobrych sąsiadów o pomoc starszym w dostaniu się do kościoła.

6. Podczas tej Mszy św. będziemy modlili się również w intencji Legionu Maryi przy naszym sanktuarium w Drugą Rocznicę Powstania oraz pobłogosławimy nowe sztandarki prezydiów.

7. Również za tydzień o godz. 11.00 wyjazd do Warszawy na musical Piloci. Zbiorka przy przedszkolu przy schodach. Są jeszcze trzy wolne miejsca.

8. Przypominamy nabożeństwa sprawowane w naszym sanktuarium w ciągu tygodnia przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30; poniedziałek do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych, we wtorek różaniec, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek różaniec , w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę po Mszy św. o 17.00 jest Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Po Mszy św. o godz. 8.00 we wtorek Nowenna do św. Antoniego, w czwartek do św. Andrzeja Boboli i ucałowanie relikwii.

9. Podczas wizyty duszpasterskiej pojawił się problem Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi” z Krakowa, względnie o związanej z nim Fundację „Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi”, które rozsyłają do osób prywatnych korespondencję z prośbą o przekazywanie datków pieniężnych w zamian za wysyłanie publikacji religijnych. Wierni niejednokrotnie uskarżają się na natarczywy ton korespondencji, w której Stowarzyszenie w sposób uciążliwy narzuca kontynuowanie kontaktów i zamawianie dalszych materiałów. Kuria Metropolitalna w Krakowie wydała przed kilkoma laty komunikat: „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi” jest organizacją prywatną, założoną przez osoby świeckie, nie powiązaną instytucjonalnie z Kościołem i działającą na własną odpowiedzialność. Stowarzyszenie nie przedstawiło swego statutu do aprobaty władzy kościelnej, dlatego nie może być traktowane jako uznane przez Kościół stowarzyszenie wiernych. Wysyłanie środków materialnych jest wspieraniem firmy prywatnej. Jeśli nie chcemy, najlepiej nie przyjmować publikacji lub napisać stosowne pismo z prośbą o nie przesyłanie materiałów.

10. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórki w soboty o godz.11.00 i prosimy o kontakt z ks. Tomaszem.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.