Ogłoszenia duszpasterskie - 21-01.2018r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszym sanktuarium łączymy te modlitwy z wieczorną Mszą św.

2. Gościmy dziś ks. Grzegorza Ogorzałka, ojca duchownego w naszym Lubelskim Seminarium Duchownym, który dzieli się z nami refleksja nad Słowem Bożym.

3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 16.00 będzie śpiewał chór Benedictus z Dąbrowicy koło Lublina, a od godz. 17.00 zapraszamy do bazyliki na koncert kolęd w jego wykonaniu.

4. Z myślą o emerytach i rencistach i osobach starszych chcielibyśmy by przy parafii odbywały się spotkania dla tych osób, raz czy dwa razy w tygodniu w zależności od potrzeb i zainteresowania. Treścią byłyby spotkania z ciekawymi ludźmi, prelekcje historyczne, biologiczne, krajoznawcze, warsztaty kulinarne, różne wycieczki oraz gimnastyka. Odpowiedzialnymi są emerytowani nauczyciele i pracownicy oświaty. Zapraszamy na pierwsze spotkanie jutro w poniedziałek 22 stycznia o godz. 10.00 do Domu Pielgrzyma osoby, które chciałyby pożytecznie w wymiarze duchowym, intelektualnym i fizycznym spędzać wspólnie czas.

5. We wtorek, 23 stycznia jak każdego roku, z racji Wspomnienia Męczenników Pratulińskich, gościć będziemy w bazylice, braci i siostry kościoła greckokatolickiego, którzy będą celebrować Eucharystię o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

6. W środę Święto Nawrócenia św. Pawła zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W Parafii Rozesłania św. Apostołów Mszy św. o godz. 18.00 będzie z tej racji przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. Jesteśmy wszyscy zaproszeni.

7. W sobotę 27 stycznia od godz. 11.00 w kancelarii parafialnej pani Adwokat Justyna będzie udzielała porad prawnych dotyczących stwierdzenia faktu nieważności małżeństwa. Porady są nieodpłatne.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą zgodnie ze zwyczajem na prace remontowo budowlane prowadzone przy sanktuarium.

9. Decyzją Rady Parafialnej w tym roku 8 osób młodych naszych parafian z praktykujących rodzin będzie podobnie jak w ubiegłym roku otrzymywało stypendium w wysokości 150 i 200 zł. miesięcznie, ze środków, które pozyskujemy ze zbiórki makulatury. Przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które włączają się w tę akcję. Cieszymy się, że w niektórych blokach na klatkach schodowych są pudełka na makulaturę. Odwiedzając teraz rodziny widzimy bardzo dużo przy wejściach różnych reklam, papierów warto to zagospodarować. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę wyobraźnię miłosierdzia. Makulaturę składamy do kontenera, który znajduje się za budynkiem pobazyliańskim od strony Rosarium.

10. Nowa Rada Parafialna chce też zorganizować w dniu 3 lutego w sobotę zabawę karnawałową dla parafian. Zapraszamy wszystkich: małżeństwa, osoby samotne – dorosłych i młodzież. Zapisy do końca stycznia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłacamy 10 zł. na zakup, kawy herbaty, pieczywa. Przychodzimy z własnym koszyczkiem, który dajemy na wspólny stół. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy. Na zabawie będzie przygrywał zespół muzyczny. Zabawa rozpocznie się Mszą św. o godz 17.00 i potrwa do północy.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Babciom, Dziadkom, Parafianom, Sympatykom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.

12. Bóg zapłać wszystkim rodzinom z którymi spotkaliśmy się w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za wspólną modlitwę , szczere rozmowy i gościnność. Jeśli Bóg pozwoli w tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską w parafii w najbliższą środę. Na czwartek 25 stycznia przewidziane są wizyty na indywidualne zgłoszenia Parafian, którzy nie mogli w wyznaczonym czasie się spotkać z kapłanami, a proszą o błogosławieństwo domu. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.