Ogłoszenia duszpasterskie - 07-01.2018r. - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO ROK B

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się i byli obecni na Orszaku Trzech Króli.

2. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego jest ostatnią okresu Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły tradycyjnie ze śpiewaniem kolęd będziemy trwali do Święta
Ofiarowania Pańskiego, do 2 lutego. Pomódlmy się dziś w duchu dziękczynienia za otrzymany chrzest i za kapłana , którym posłużył się Bóg by uczynić nas swymi dziećmi. Zachęcamy by podejść do chrzcielnicy przeżegnać się wodą chrzcielną.

3. Od jutra podczas Mszach św. wieczornych w dni powszednie w ramach homilii, ks. Infułat będzie przybliżał żywoty świętych i błogosławionych polskich od początku dziejów chrześcijaństwa i państwowości polskiej. Serdecznie zapraszamy.  

4. W sobotę po Mszy św. o godz.17.00 do Domu Pielgrzyma zapraszamy wspólnotę Dorosłych Lektorów na spotkanie opłatkowe i formacyjne.

5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy nauczycieli, pracowników oświaty oraz emerytów. Po Eucharystii spotkanie opłatkowe w sali nr 4 w podcieniach

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 do Domu Parafialnego zapraszamy Radę -Parafialną. na pierwsze zebranie.

7. Również za tydzień o tej samej porze zapraszamy, do Domu Pielgrzyma, na spotkanie opłatkowe Panów Przewodników Sanktuaryjnych i tych którzy chcieliby dołączyć do tej posługi.

8. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na nasze Lubelskie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za ofiary.

9. Za tydzień zespół Good God, w którym gra i śpiewa nasz ks. Paweł, będzie rozprowadzał swoją już drugą świeżo wydaną płytę.

10. Zapraszamy do kawiarenki na smaczne ciastko oraz jest jeszcze możliwość zakupu rozważań biblijnych na każdy dzień.

11. W naszej parafialnej gazetce, na stronie internetowej parafii możemy znaleźć sprawozdanie z życia duchowego i materialnego naszego sanktuarium i parafii.

12. Przypominamy, że w poniedziałki w kancelarii obecny jest ks. Proboszcz.  

13. W pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do piątku chcemy przy parafii zorganizować ferie- półkolonie dla dzieci ze szkoły podstawowej. Chcielibyśmy tych kilka godzin pobytu dzieci przy parafii zorganizować tak, by na ten czas nie potrzebny był potrzebny telefon komórkowy czy komputer. Zapisy od jutra w kancelarii parafialnej. Proszę mieć pesel dziecka.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Gościom, Parafianom i Sympatykom  naszego sanktuarium życzymy zdrowego i szczęśliwego tygodnia.

15. Bóg zapłać wszystkim rodzinom z którymi spotkaliśmy się w domach w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu. Za dar wspólnej modlitwy i gościnność. Przypominamy, że parafianami danej wspólnoty, są osoby mieszkające na terenie danej parafii trzy miesiące, nie musza być zameldowane, a wiec dotyczy to również osób czy rodzin mieszkających na stancjach.