Ogłoszenia duszpasterskie - 31-12.2017r. - ŚWIĘTEJ RODZINY ROK B

1.  Jutro pierwszy dzień nowego roku. Uroczystość św. Bożej Rodzicielki. Przypominamy, że od jutra zmienia się porządek niedzielnych Mszy św. Będą one o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00. Godzinki będą o godz. 6.40.

2. Jutro też zamiast homilii będzie podczas każdej Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne.

3. Jutro mija rok jak z inicjatywy Ruchu Światło – Życie, Wspólnoty Dorosłych wydajemy w naszym sanktuarium gazetkę pt. W Sercu Maryi. Serdecznie dziękujemy osobom odpowiedzialnym i sponsorującym wydawanie tego pisma.

4. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. Czas nabożeństw nie ulegnie zmianie. Nie będzie tylko odwiedzin chorych w domach. Przypominamy, że do ważności pierwszego piątku miesiąca potrzebny jest stan łaski uświęcającej i przyjęta w tym dniu Komunia św. Więc jeśli nie mamy grzechów ciężkich możemy iść do Komunii św. Dla pozostałych spowiedź podczas każdej Mszy św. oraz dla dzieci od godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych od godz. 17.30. Nabożeństwo pierwszej soboty będzie po Mszy św. o godz.7.00.

5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Przypominamy, że jest zmieniony porządek. Na zakończenie każdej Eucharystii kapłan będzie błogosławił kadzidło i kredę. Zabierzmy ją ze sobą i oznaczmy kredą drzwi naszych domów wypisując imiona Mędrców, a kadzidło spalmy jako wyraz naszej gotowości do oddawania czci Bogu. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii.

6. Również w sobotę już po raz ósmy ulicami Chełma przejdzie Orszak Trzech Króli. Będzie wyglądał inaczej niż dotychczas. Będą zaangażowane trzy parafie: św. Rodziny, Chrystusa Odkupiciela, i nasza. Rozpocznie się Mszą św. o godz.12.00 we wszystkich trzech kościołach, zakończy się błogosławieństwem przy szopce na Placu Łuczkowskiego. Z każdej parafii wyjdzie oddzielnie orszak ze swym królem. Każdy królbędzie miał swoje barwy. Czerwone król Europy, niebieskie król Afryki, zielone król Azji. Z naszej parafii wyruszy król Azji. Mamy przygotowanych 180 zielonych peleryn, dla dzieci i młodzieży. Tu składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom, które je uszyły. Wszystkich którzy wybierają się na orszak prosimy by założyć na siebie coś zielonego, co mamy, kurtkę, czapkę szalik, chustę. Orszaki królewskie spotykają się na deptaku przy ul. Lwowskiej i z tamtego miejsca po scenie z Herodem wspólnie udają się do szopki. Kolędujmy wszyscy na chwałę Boga i świadectwo dla innych. Na zakończenie orszaku przewidziana jest gorąca herbata i drożdżówka.

7. W Trzech Króli po Mszy św. o godz. 16.00 w sali różańcowej odbędzie się rejonowe spotkanie opłatkowe Ruchu Światło – Życie.

8. Tego samego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 również w sali różańcowej odbędzie się spotkanie opłatkowe sympatyków i uczestników Chełmskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasna Górę.

9. Taca z trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

10. Taca za tydzień w całości przeznaczona jest na nasze seminarium duchowne.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz wszystkim Gościom i Parafianom błogosławionego czasu Nowego Roku 2018.4

12. Trawa wizyta duszpasterska. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzinom parafii, które w minionym tygodniu przyjęły błogosławieństwo Chrystusa niesione przez kapłanów. Niech Bóg będzie z Wami. Informujemy, że cały program odwiedzin kolędowych jest już na stronie internetowej parafii oraz na tablicach ogłoszeń. Jeśli nie pasuje nam wyznaczony dzień na modlitwę błogosławieństwa, to możemy umówić się z kapłanem na indywidualną wizytę duszpasterska 25 stycznia, lub na inny dzień. Jeśli nie mamy wody święconej to prosimy o poinformowanie o tym kapłana, którego gościmy w domu.