Ogłoszenia duszpasterskie - 24-12.2017r. - IV NIEDZIELA ADWENTU ROK B

1.  Dziś na godz. 15.00 zapraszamy do naszego sanktuarium na wieczerzę wigilijną osoby samotne, które nie maja nikogo z bliskich oraz tych, których dzieci są daleko poza granicami Polski. Świętowanie będzie w domu pielgrzyma. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pośpieszyli z pomocą.

2. Wieczorem wieczerza wigilijna w naszych domach. Postarajmy się aby całe nasze świętowanie miało charakter prawdziwie religijny. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii łamania się opłatkiem , rodzinnego kolędowania, może wyciągnięcia ręki na zgodę. Na ten czas pozostawmy telefony komórkowe, telewizory, komputery. By to był czas rodziny. W same święta niech w centrum będzie udział we Mszy św. i budowanie jedności rodzinnej.

3. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę, a po na niej uroczystość przeniesienia Figury Dzieciątka Jezus do Szopki Miejskiej na Placu Łuczkowskiego i tam dzielenie się opłatkiem.

4. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia, we wtorek Święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę.

5. W środę święto św. Jana. Msze św. w bazylice o godz.7.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławione wino i podawane wiernym do spożycia. Można też przynieść swoje.

6. Również w środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na rodzinne, parafialne kolędowanie.

7. Odwiedziny naszych parafian , Wizytę Duszpasterską z modlitwą błogosławieństwa rozpoczniemy  w czwartek 28 grudnia. Program całej wizyty już jest przygotowany i wkrótce zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii oraz na tablicach ogłoszeń. Bardzo serdecznie prosimy by wiedząc wcześniej o tym spotkaniu rodziny tak zorganizowały swoje zajęcia byśmy mogli się wszyscy spotkać. Prosimy o przygotowanie ołtarzyka z krzyżem, wodą święconą, księgą Pisma św. Dzieci i młodzież uczęszczającą na katechizację prosimy o zeszyty z religii. Na miarę możliwości prosimy o zamknięcie czworonożnych przyjaciół. Niech to spotkanie będzie czasem modlitwy i spotkania całej rodziny z kapłanem. Tradycyjnie też, na miarę naszych możliwości, jest to sposobność by rodziny w myśl przykazania kościelnego wsparły starania materialne w parafii swoja ofiarą. W przyszłym roku kalendarzowym chcemy kontynuować remont elewacji zewnętrznej bazyliki i inne prace. Ofiary będą przeznaczone na ten cel. Rozpoczęliśmy też już starania o dofinansowanie ze środków  państwowych.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom , którzy pośpieszyli z pomocą materialna na paczki dla uboższych rodzin naszej parafii, uczniom i nauczycielom Gimnazjum nr 1 za zbiórkę produktów w Biedronce, a Parafialnemu Zespołowi Caritas za solidną, ciężką pracę nad przygotowaniem paczek oraz całokształt posługi. Wolontariuszom z I Liceum Ogólnokształcącego za dostarczenie tych paczek do rodzin. Parafia przygotowała 50 paczek świątecznych dla naszych parafian.

9.  Składamy też serdeczne Bóg zapłać parafianom , którzy pracowali w tym tygodniu przy porządkach w parafii oraz lektorom za pomoc w ubieraniu szopki. Bóg zapłać panu Andrzejowi Czapla za ofiarowanie choinek, Pani Marii za wykonanie pięknych ozdób choinkowych. Mamy też nowe figury do szopki, to dar państwa Barbary i Krzysztofa jako wotum wdzięczności Matce Bożej Chełmskiej za wysłuchanie prośby. Bóg zapłać.

10. W przyszłą niedzielę ostatni dzień roku kalendarzowego. Porządek Mszy św. tak jak zawsze. Na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno- błagalne z odśpiewaniem Te Deum.

11. W przyszłą niedzielę też Święto św. Rodziny w parafii św. Rodziny odpust. Suma o godz. 11.30 ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

12. W naszym sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się uroczystość zakończenia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Osoby, które podjęły ten dar modlitwy prosimy by przyszły ze świecami, lub zgłosiły się po nie do zakrystii.

13. Od 01 stycznia zmiana porządku Mszy św. w niedzielę. Będą one o godz.7.00, 9.00, 10.30 –Msza św. dla dzieci , o 12.00, 16.00 i 18.00.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom i Gościom szczęśliwych świąt i szczęśliwego tygodnia.