Ogłoszenia duszpasterskie - 17-12.2017r. - III NIEDZIELA ADWENTU ROK B

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Piotr Nowak- proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie. Potrwają one do środy włącznie. Program rekolekcji dostała każda rodzina, wraz z opłatkiem. Znajdują się również na stoliku przy wyjściu z bazyliki. Przypomnę tylko, że dziś porządek niedzielny Mszy św. zaś nauki rekolekcyjne od jutra będą głoszone w następującym porządku: godz. 6.00, 10.00;  16,00, 18.00 i 19.30 dla dorosłych. O godz. 8.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną, a o godz.15.00 dzieci szkół podstawowych.

2.  Jutro odwiedziny chorych i starszych w domach od godz.9.00. Prosimy o zgłaszanie tych osób dziś w zakrystii..                                           

3. Spowiedź będzie we wtorek i środę, na roratach o godz. 6.00 oraz od godz. 8.30 do 11.00 i po południu od 15.30 do 19.30. Zapraszamy. Pamiętajmy o swoich krewnych i sąsiadach, którym nie po drodze jest do kościoła, zapraszajmy ich. Kapłani będą służyli w konfesjonałach. Trudno przeżyć święta po chrześcijańsku jeśli nie mamy przeszkód, a nie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej. Czym byśmy się różnili od niewierzących .

4. Dziś służba liturgiczna przy wyjściu z bazyliki rozprowadza  sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny ministrantów.   
                                                                                                                              
5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny, a w kawiarence są pierniki.

6. W ramach wyobraźni miłosierdzia jak każdego roku w ostatnim dniu rekolekcji zbierane będą słodycze do paczek świątecznych dla dzieci.

7. W środę ostatnim dniu rekolekcji zapraszamy na modlitwę uzdrowienia duszy i ciała, która poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek godz.17.15  Nowenna do Bożego Narodzenia, godz.18.00 Msza św. i ok 19.00 modlitwa uwielbienia.

8. Roraty potrwają do najbliższej soboty włącznie . Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy jeszcze nie uczestniczyli w tej formie przygotowania do świąt.

9. W piątek o godz. 19.00 w sali różańcowej konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci. Prosimy o przyniesienie ze sobą dokumentów niezbędnych do spisania aktu chrztu a rodziców i chrzestnych prosimy o wyspowiadanie się wcześniej w czasie rekolekcji.

10. W sobotę podczas Mszy św. o godz.8.00 będziemy modlili się za wszystkich zmarłych w ostatnim roku parafian. Serdecznie zapraszamy rodziny. Imiona tych zmarłych będziemy wymieniali 10 minut przed Eucharystią. Przy ołtarzu będą płonęły znicze symbolizujące obecność naszych bliskich, po Eucharystii rodziny zmarłych zabiorą je i zaniosą na mogiły swoich bliskich

11. W przyszłą niedziele Msze św. będą tylko do południa. Nie będzie o godz.16.00 i18.00. Podczas Mszy św. o godz.11.00 będzie błogosławieństwo figurek Dzieciątka Jezus oraz szopek, które będą dekorowały wnętrza naszych domów. Przypominamy, że jest to niedziela i mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Opuszczenie z własnej winy jest przeszkodą do przystąpienia do Komunii św. w święta.

12.  Wieczorem wieczerza wigilijna. Tradycja zachęca nas by w tym dniu zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do młodego pokolenia zwracamy się z prośbą, by nie wprowadzać do wielowiekowych zwyczajów obcych kulturze chrześcijańskiej zwyczajów i potraw, na wigiliach szkolnych, klasowych, jak na przykład bezmięsnego kebaba. Prosimy też rodziców o zainteresowanie się tą sprawą. Postarajmy się aby całe nasze świętowanie miało charakter prawdziwie religijny. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii łamania się opłatkiem , rodzinnego kolędowania, może wyciągnięcia ręki na zgodę. Na ten czas pozostawmy telefony komórkowe, telewizory, komputery. By to był czas rodzinnych rozmów. Na stole niech będzie pusty talerz, rozejrzyjmy się czy w sąsiedztwie nie ma osoby , która sama spędza święta. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę, a po na niej uroczystość przeniesienia Figury Dzieciątka Jezus do Szopki Miejskiej na Placu Łuczkowskiego oraz dzielenie się opłatkiem .

13. Chcemy też przy naszym sanktuarium zorganizować po raz pierwszy wieczerzę wigilijną dla parafian samotnych, nie mających rodziny i oraz tych których dzieci są daleko po za granicami a nie mają tu nikogo z bliskich.  Na tę kolację zapraszamy w wigilię 24 grudnia na godz. 15.00. Chcielibyśmy by nikt w tym dniu nie był sam. Zwracamy się z prośbą do was drodzy parafianie, by w swoim środowisku rozejrzeć się, poszukać takich osób, porozmawiać i zaprosić do siebie czy w naszym imieniu do parafii. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie takich osób do końca rekolekcji w kancelarii lub zakrystii. Jeśli byłby kłopoty z dostaniem się to na miarę możliwości zechcemy w tym pomóc.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Parafianom i Sympatykom owocnego czasu rekolekcji i szczęśliwego całego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.