Ogłoszenia duszpasterskie - 10-12.2017r. - II NIEDZIELA ADWENTU ROK B

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: sobota, 09 grudzień 2017 21:56
Administrator
Odsłony: 837

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Adama Lemieszka, proboszcza parafii w Piotrawinie, który podobnie jak my prowadzi remont kościoła. Nasz Gość dzieli się z nami refleksją nade Słowem Bożym oraz prosi o modlitwę i wsparcie materialne,

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ogarniamy modlitwa naszych braci i siostry.

3. Cieszymy się , że w pierwszym tygodniu adwentu bardzo dużo osób uczestniczyło w Roratach o godz. 6.00. Życzymy wytrwałości do końca i zapraszamy kolejne osoby, które być może nigdy jeszcze w tej modlitwie nie uczestniczyły. Przypominamy również , że Roraty dla dzieci są we wtorki i czwartki o godz.18.00. Prosimy wszystkich o przynoszenie lampionów.

4. Składamy serdeczne podziękowania członkom Rady Parafialnej, która w 5 letniej kadencji troszczyła się o dobro duchowe i materialne parafii.

5. Wykaz członków nowej Rady Parafialnej znajduje się na: stronie internetowej parafii,  tablicy ogłoszeń oraz w gazetce parafialnej. Gratulujemy. W skład rady wchodzi 12 osób z wyboru wiernych, 4 osoby z urzędu i 5 z nominacji ks. Proboszcza. Zaprzysiężenie nowej rady będzie 17 grudnia w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30. Życzymy owocnego czasu posługi dla parafii. Po Eucharystii członków rady starej i nowej zapraszamy na spotkanie do sali rożańcowej.

6. W czwartek  o godz.19.30 w CHDK koncert charytatywny w wykonaniu zespołu GOOD GOD. Dochód przeznaczony jest półkolonie organizowane przy naszym sanktuarium w pierwszym tygodniu ferii.

7. W tym tygodniu do piątku do południa możemy przynosić zużyty sprzęt domowy, elektryczny czy elektroniczny, w ramach corocznej akcji zbiórki na rzecz misji organizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Składamy je w podcieniach obok kawiarenki.  

8. W piątek i sobotę przy naszym sanktuarium w sali różańcowej odbędą się rekolekcje Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej, w którym uczestniczyć będzie 110 osób.

9.  W sobotę od godz. 11.00 w kancelarii parafialnej będzie już po raz kolejny  mozliwość spotkania się z prawnikiem i porozmawiania odnośnie kościelnego prawa małżeńskiego, a zwłaszcza uzyskanie informacji na temat stwierdzenia faktu nieważności małżeństwa.

10. W sobotę rozpoczynamy Nowennę d Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana codziennie o godz. 17.40.

11. W przyszłą niedzielę  rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Piotr Nowak- proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie. Tak zorganizujmy sobie czas by uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych oraz ci którzy mogą, skorzystać ze spowiedzi. Program rekolekcji dotrze do każdej rodziny wraz z opłatkiem, znajduje się na stronie internetowej parafii i na tablicach ogłoszeń.

12. W czasie rekolekcji w poniedziałek kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii.

13. Za tydzień przy wyjściu z bazyliki Parafialny Zespól Caritas rozprowadzać będzie świece  na stół w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do ich nabywania.

14. Za tydzień też służba liturgiczna będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd ministrantów.

15. W sobotę 23 grudnia o godz. 8.00 będzie w bazylice sprawowana Msza św. za zmarłych parafian w tym roku kalendarzowym, których po raz pierwszy zabraknie przy stole wigilijnym. Imiona zmarłych będą odczytane 10 min. przed Mszą św. Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy.

16. Przypominamy, że w parafii trwa akcja zbierania makulatury na fundusz stypendialny  dla dzieci i młodzieży z mniej zamożnych, a praktykujących rodzin. Możemy ją składać do kontenera, który znajduje się za budynkiem przy Rosarium.  

17. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.