Ogłoszenia duszpasterskie - 03-12.2017r. - I NIEDZIELA ADWENTU ROK A

1. Dziś wybory do Rady Parafialnej. Zachęcamy do głosowania. Listy kandydatów znajdują się przy wyjściu głównym z bazyliki. Zakreślamy na liście tylko 3 nazwiska, a listę wrzucamy do urny.

2. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość-Odkrywanie Osoby i darów Ducha Świętego”. Rozpoczyna on dwuletni program duszpasterski w polskim kościele.

3.  Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Prosimy wszystkie rodziny naszej parafii o przyjęcie poświęconego  w kościele opłatka, by święta Bożego Narodzenia przeżywać w duchu chrześcijańskim, a nie jako tradycję świecką z zakupionym w supermarkecie opłatkiem. Przestrzegamy tez przed naciągaczami.  Proszę przyjąć wraz z krótkim listem od ks. Proboszcza  z programem i zaproszeniem na rekolekcje , które już za dwa tygodnie. Jeśli przy tej okazji zechcemy złożyć ofiarę to w tym roku przeznaczona jest na remonty prowadzone przy sanktuarium.

4. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę św. roratnią. Już od jutra zapraszamy do naszego sanktuarium codziennie na godzinie 6.00. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów. Zapraszamy dorosłych i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Roraty dla dzieci będą dwa razy w tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 18.00.  Prosimy by dzieci przynosiły serduszka ze swoim imieniem i nazwiskiem i składały je do koszyczka przy ołtarzu. Każdego dnia będą uczestniczyły w losowaniu figury Matki Bożej. Dziecko , które wylosuje danego dnia zabiera figurę do domu by tam pomodlić się z rodziną i przynosi na następne spotkanie. Na zakończenie rorat spośród dzieci, które w nich uczestniczyły wylosujemy osobę, która na stałe zabierze figurę Maryi do domu. W tym roku będziemy wszyscy przezywali roraty pod hasłem „ Strażnik Skarbów” . Będzie im patronował św. Józef. Niech nie zabraknie również podejmowanych dobrowolnych postanowień i umartwień adwentowych, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Może jednym z nich będzie nasze uczestnictwo w roratach. Przypominamy, że od jutra  od 5.30 będzie kursował autobus Bazylika, a o godz. 6.50 będzie zabierał nas do domów.

5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 6.00, 9.30, 16.00 i 18.00. O godz.12.00 Godzina Łaski Maryi. Zapraszamy do bazyliki na wspólną modlitwę. Matka Boża mówi: ”Życzę sobie, by każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono godzinę łaski dla całego świata. Przez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy. Moim życzeniem jest, aby ta godzina łaski została upowszechniona i żeby cały świat się o tym dowiedział. Kto w tym czasie będzie się modlił w kościele lub w domu  znajdzie pewną pomoc i uzyska z mojego Serca opiekę i łaski. … Będą liczne nawrócenia.» «Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci.»" .

6. Podczas Mszy św. o godz.18.00 będzie błogosławieństwo medalików i krzyżyków dla dzieci pierwszokomunijnych.

7. Zapraszamy do kawiarenki na dobre ciastko oraz można tam zaopatrzyć się w książeczkę Ewangelia 2018-rozważania Słowa Bożego na każdy dzień jak również tam i przy wyjściu z bazyliki możemy zakupić nasze parafialne kalendarze na przyszły rok.

8. W czasie Adwentu nie będziemy udzielali Sakramentu Chrztu św., nie będzie też konferencji przedchrzcielnych. Chrzty w parafii będą w pierwszy i drugi dzień świąt o god.z 12.30.

9.  W Chełmskim Domu Kultury w dniu 14 grudnia (czwartek) o godz. 19.30 będzie koncert zespołu Good God.  Jest to 8-osobowy zespół wykonujący autorskie kompozycje, które można zamknąć w gatunku "chrześcijańskiego reggae". W którym występuje również nasz ks. Paweł. 9. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na ferie zimowe dla dzieci organizowane przy naszej parafii w pierwszym tygodniu ferii. Rezerwacja w ChDK, lub przez internet.

10.  Coraz więcej osób ma problemy z glutenem. W związku z tym nie może przyjmować Komunii św. czy dzielić się opłatkiem .W zakrystii będzie opłatek niskoglutenowy. A chcąc przyjąć Komunę św. bezglutenową prosimy o zgłaszanie się przed Mszą św. również do zakrystii.

11. W przyszłym roku Orszak Trzech Króli będzie wyglądał inaczej niż dotychczas. Trzej królowie wraz ze swymi orszakami wyruszą z trzech parafii, by spotkawszy się na drodze wspólnie oddać pokłon Jezusowi. Z naszego sanktuarium wyruszy król Azji Baltazar. On i jego orszak będzie ubrany na zielono. W związku z tym chcemy przygotować zielone stroje. Będą to zwykłe peleryny wkładane przez głowę. Materiał został zakupiony. W celu ich wykonania potrzebna jest bezinteresowna pomoc osób które szyja i maja maszyny w domu. Chodzi tylko o zwykłe zaobrąbienie. Osoby, które chciałby  się włączyć w taką pomoc prosimy o zgłoszenie się do kancelarii w tym tygodniu. Mamy do uszycia ok 150 peleryn.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzenia Bożych łask, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy szczęśliwego tygodnia po opieką Matki Bożej Chełmskiej.