Ogłoszenia duszpasterskie - 05-11.2017r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Jeszcze do 08 listopada możemy uzyskać odpusty za zmarłych. Przez cały zaś listopad codziennie o godz. 17.15 różaniec za zmarłych, w soboty o godz. 16.15.

2. Przypominamy, że we wtorki od godz. 17.30 w kancelarii parafialnej istnieje możliwość skorzystania z porady psychologa.

3. We wtorek tez wznawiamy spotkania formacyjne dla dorosłych parafian przygotowujących się do posługi lektora. Tym razem spotkanie w bazylice.

4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS. Serdecznie zapraszamy do sali nr 4.

5. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji ks. Marcina z racji imienin.

6. W sobotę wypada 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Na Mszę św. i modlitwę w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, służb mundurowych, kompanii honorowej wojska serdecznie zapraszamy do bazyliki na godz. 9.30. Zachęcamy by w tym dniu przy naszych domach wywiesić flagę narodową.

7. W sobotę od godz. 11.00 w kancelarii parafialnej będzie mozliwość spotkania się z prawnikiem i porozmawiania odnośnie kościelnego prawa małżeńskiego, a zwłaszcza uzyskanie informacji na temat stwierdzenia faktu nieważności małżeństwa.

8. Trwają przygotowania do wyboru nowej Rady PARAFIALNEJ. Przy wejściu głównym do bazyliki stoi urna tam można wrzucać kary z nazwiskami swoich kandydatów. Przypominamy ze członkami rady mogą być osoby mieszkające na terenie parafii. 26 listopada będą wywieszone listy wszystkich kandydatów. Wybory w całej archidiecezji będą 03 grudnia.

9. Na zakończenie karnawału 2018, na 11 lutego – niedziela godz. 17.00, zarezerwowaliśmy bilety w Tetrze ROMA w Warszawie na miusical PILOCI. Koszt 160 zł. – bilet i autokar. Do 14 listopada musimy potwierdzić rezerwację. Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii do 12 listopada i wpłacanie zaliczki w wysokości 50 zł.

10. Serdeczna prośba do wszystkich, którzy dysponują czasem i mają pragnienie pomocy przy parafii. Jutro i pojutrze jak będzie dobra pogoda chcemy grabić liście w parku przed bazylika i w Rosarium. Zapraszamy od 8.30. Prosimy przynieść ze sobą grabki.

11. Zakończony sezon pielgrzymkowy i turystyczny, to czas by podziękować Braciom i Siostrom z Legionu Maryi za sumienną służbę i bezinteresowność w pełnieniu dyżurów na dzwonnicy. Bóg zapłać.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieka Matki Bożej Chełmskiej.