Ogłoszenia duszpasterskie - 29.10.2017r. - UROCZYSTOŚĆ POŚWIECENIA KOŚCIOŁA - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Dzisiaj we wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła. Nasza Bazylika jest miejscem przebywania Boga wśród nas, ale także jest naszym domem. Dziękujemy wszystkim którzy są wrażliwi i troszczą się o jej piękno. W każdą środę podczas Mszy świętej wieczorowej modlimy się za naszych Ofiarodawców. Bóg zapłać za wasze dobre serca.

2. Na spotkanie dla Rodziców ministrantów i lektorów posługujących w naszym Sanktuarium zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 11. do Sali Różańcowej .

3. Wraz z parafią Rozesłania Św. Apostołów serdecznie zapraszamy na procesję ze Świętymi, która odbędzie się 31 października. Całość rozpocznie się Eucharystią o godz. 18 w kościele Rozesłania Św. Apostołów. Następnie wyruszy procesja do naszej Bazyliki, gdzie odbędzie się adoracja zakończona błogosławieństwem ok godz. 21. Prosimy o wzięcie ze sobą świec, które zapalimy w trakcie procesji.

4. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej Bazylice będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16. Procesja na cmentarzu komunalnym przy ul, Mościckiego o godz. 15. Po niej Msza św. w kaplicy cmentarnej.

5. W czwartek będziemy wspominać Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w Bazylice o godz. 7, 9:30 oraz 18. Procesja na cmentarzu komunalnym o godz. 16. Po niej Msza św.

6. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkami uzyskania tej łaski jest

  • a. pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych
  • b. stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej
  • c. brak przywiązania do żadnego, nawet najmniejszego grzechu
  • d. modlitwa w intencjach Ojca Świętego

Zachęcamy do podjęcia tej praktyki, która pomoże bliskim zmarłym wejść do chwały zbawionych w niebie.

7. Do zabrania są jeszcze karty wypominkowe. Wypełnione czytelnie, w mianowniku, prosimy składać do puszki, która znajduje się przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Różaniec wypominkowy codziennie o godz. 17.15, w sobotę o 16.15.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 o 16.30 Msza św. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 17.00. W I sobotę o 7.30 różaniec, po Mszy św. o 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minutowe rozważanie.

9. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji ks. Karola z racji imienin. Serdecznie zapraszamy.

10. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Rodziny Żywego Różańca.

11. Planowane na 18 listopada w naszym sanktuarium Warsztaty Życia Rodzinnego, to propozycja dla każdej rodziny by zastanowić się nad: komunikacją w rodzinie, systemowym ujęciem rodziny, nad dystansem emocjonalnym i wzmacnianiem pozytywów jako sposobu na szczęśliwą rodzinę. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wpisowe 20 zł z przeznaczenie ma cele charytatywne.

12. W tym roku kończy się kadencja Rady Parafialnej, która trwała 5 lat. W całej naszej archidiecezji wybory nowych rad we wszystkich parafiach będą 03 grudnia. Do 19 listopada będziemy mogli zgłaszać swoich kandydatów. Od przyszłej niedzieli przy wejściu głównym do bazyliki będzie stała urna tam będzie można wrzucać kary z nazwiskami swoich kandydatów. Przypominamy ze członkami rady mogą być osoby mieszkające na terenie parafii. 26 listopada będą wywieszone listy wszystkich kandydatów. Z wyboru wiernych do rady może wejść maksymalnie 12 osób, dochodzą również osoby z nominacji ks. Proboszcza oraz z urzędu czyli przedstawiciele pracowników parafii.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia wielu Bożych darów. Wszystkim parafianom, gościom, sympatykom i pielgrzymującym do naszego Sanktuarium życzymy szczęśliwego tygodnia.