Ogłoszenia duszpasterskie - 22.10.2017r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium wielkie wydarzenie, wprowadzenie relikwii pierwszego stopnia św. Papieża Polaka. Uroczystościom o godz. 9.30 będzie przewodniczył ks. abp Mieczysław Mokrzycki, ze Lwowa, wieloletni sekretarz Jana Pawła II.

2. Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W tym roku towarzyszy mu hasło „Idźcie i głoście”. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich osobach, które poświęcają się rozkrzewianiu dzieł misyjnych.

3. Ofiary składane na tacę, jak zawsze w czwartą niedzielę miesiąca, przeznaczone są na trwające przy sanktuarium remonty. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Małżeństwa zainteresowane duchową formacją Domowego Kościoła zapraszamy dziś o godz. 17.00 do Domu Pielgrzyma.

5. W środę zapraszamy wszystkich, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego na nabożeństwo różańcowe na 17.30.

6. Do scholii parafialnej zapraszamy młodzież , która chciałby się rozwijać muzycznie. Osoby śpiewające i grające na różnych instrumentach. Opiekunem jest ks. Paweł. Najbliższe spotkanie w sobotę godz.18.15 w Sali nr 4.

7. Miesiąc listopad to szczególny czas modlitwy za zmarłych. Do zabrania są jeszcze karty wypominkowe. Wypełnione czytelnie, w mianowniku, prosimy składać do puszki, która znajduje się przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Pomyślmy o starszych sąsiadach by może i im przekazać te karty. Różaniec wypominkowy codziennie o godz. 17.15, w sobotę o 16.15.

8. Na spotkanie dla rodziców ministrantów i lektorów posługujących w naszym Sanktuarium zapraszamy za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11. do Sali Różańcowej.

9. Chełmski dom Kultury zaprasza do Kina Zorza na poruszający film. „Dwie korony”. Jest to opowieść o życiu św. Maksymiliana Kolbe, począwszy od ego dzieciństwa, a skończywszy na osadzeniu w Auschwitz. Film wyświetlany będzie w Kinie Zorza 28 października (w sobotę) o godz. 18:15 i 29 października (w niedzielę) o godz. 16.00.

10. Zapraszamy wszystkich na kolejny Kurs Nowe Życie, czyli na weekendowe rekolekcje, w czasie których możemy na nowo rozbudzić w sobie Ducha Bożego. Kurs odbędzie się od 17 do 19 listopada (od piątku do niedzieli). Zapraszamy tych, którzy są już głęboko zakorzenieni w Bogu oraz tych, którzy w ogóle nie doświadczają Bożej miłości w swoim życiu. Przypominamy, że kursy ze Szkoły Nowej Ewangelizacji są kursami ponad wspólnotowymi, czyli nie zależnie w jakiej wspólnocie jesteś lub jeśli nie jesteśmy w żadnej. To jest zaproszenie kierowane dla wszystkich.

11. Planowane na 18 listopada w naszym sanktuarium Warsztaty Życia Rodzinnego, to propozycja dla każdej rodziny by zastanowić się nad: komunikacją w rodzinie, systemowym ujęciem rodziny, nad dystansem emocjonalnym i wzmacnianiem pozytywów jako sposobu na szczęśliwą rodzinę. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wpisowe 20 zł z przeznaczenie ma cele charytatywne.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia wielu Bożych darów. Wśród nich jest nasz były ks. Proboszcz Tadeusz Kądziołka. Z wdzięcznością otoczmy go naszymi modlitwami. Wszystkim parafianom, gościom, sympatykom i pielgrzymującym do naszego Sanktuarium życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.