Ogłoszenia duszpasterskie - 15.10.2017r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Tomasza MILO, misjonarza ze Lwowa, współpracownika naszego byłego wikariusza ks. Grzegorza Drausa. Dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym, prosi o modlitwę i wsparcie materialne.

2. Dziś tez w kościele obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego na skutek poronienia. Modlimy się za małżeństwa dotknięte tym bólem.

3. Dziś też w całej naszej Ojczyźnie odbywa się liczenie wiernych uczestniczących na Mszach św. i przystępujących do Komunii św. Przypominamy ,że nasza parafia liczy 13 tys. wiernych.

4. Jutro wypada 39 Rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tradycyjnie już zapraszamy na różaniec przy figurze św. Jana Pawła II, przy gmachu o godz. 17.00. Dzieci mieszkające w tamtej części, a uczestniczące w nabożeństwach różańcowych zapraszamy również. Tam będą rozdawane dla was również obrazki na wyklejankę. SERDECZNIE APRASZAMY WSZSTKICH. Potraktujmy tę modlitwę jako przygotowanie dalsze do wprowadzenia relikwii Świętego. Prosimy o przyniesienie zniczy.

5. Na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała zapraszamy w najbliższą środę. Poprowadzi ją ks. Krzysztof Kralka. Początek modlitwa różańcowa 17.15. Możemy w tym dniu składać intencje modlitewne, dziękczynienia czy prośby o uzdrowienie ducha, ciała, relacji, naprawy życia moralnego. Intencje modlitewne składamy tylko za żywych do skrzynki intencji przy wyjściu z bazyliki, czy bezpośrednio do zakrystii. W tych intencjach będzie tez sprawowana Msza św. a po niej modlitwa uwielbienia o uzdrowienie.

6. W tym dniu wypada też święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Zapraszamy wszystkich, lekarzy, personel medyczny i administracyjny i socjalny służby zdrowia na godz. 17.15 na różaniec i o 18.00 na Mszę św.

7. W czwartek na godz. 18.00 do sali różańcowej zapraszamy na katechezę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

8. W przyszłą niedzielę wypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II i 39 rocznica inauguracji pontyfikatu. W naszym sanktuarium wielkie wydarzenie, wprowadzenie relikwii pierwszego stopnia św. Papieża. Uroczystościom o godz. 9.30 będzie przewodniczył ks. abp Mieczysław Mokrzycki , ze Lwowa, wieloletni sekretarz Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

9. Jest połowa października. Chrześcijaninie czy byleś już na nabożeństwie różańcowym?

10. Informacja dla małżeństw poszukujących duchowej formacji małżeńskiej. Taka możliwość istnieje przy naszym sanktuarium w DOMOWYM KOŚCIELE. Małżeństwa zainteresowane zapraszamy za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 do Domu Pielgrzyma.

11. Jest jeszcze możliwość zapisania się na korepetycje przy parafii z języka polskiego, niemieckiego i rosyjskiego, z geografii, chemii i matematyki.

12. Ofiary składane na tacę za tydzień jak zawsze w czwartą niedzielę miesiąca przeznaczone będą na trwające przy sanktuarium remonty. Obecnie trwa odbudowa murów i remont części elewacji południowej. Według kosztorysu tylko cała ściana południowa bazyliki ma nas kosztować 400 tys. złotych. Prosimy o modlitwę i materialne wsparcie.

13. Zbliża się miesiąc listopad i modlitwy za zmarłych. Zwłaszcza różaniec wypominkowy. KARTKI WYPOMINKOWE są już wyłożone przy wyjściu z bazyliki. Wypisano na nich datę i godzinę modlitwy. We wszystkie dni będą one o godz. 17.15, zaś w sobotę o godz. 16.15. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wypisywać czytelnie i w mianowniku. Wypełnione karty prosimy składać do puszki znajdującej się przy ołtarzu. Pamiętajmy, jak mówi Pismo św. ,że „ świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych”. Być może są rodziny, które jeszcze nigdy nie zamawiały Mszy św. za swoich zmarłych, warto o tym pomyśleć.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia wielu Bożych łask. Dziś też przezywa 56 Rocznicę Święceń Kapłańskich nasz ks. Infułat. Dziękujemy za wszystko co dotychczas, życzymy obfitości łask Nieba. Wszystkim też Parafianom i Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.