Ogłoszenia duszpasterskie - 30.04.2017r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A

 

Dzisiaj w kościele przeżywamy Niedzielę Biblijną i Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma św. po hasłem „Weź i czytaj”.

Zachęcamy do czytania i rozważania słów Pisma św.

 

1. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwa majowe w dzień powszedni o godz. 17.30 , a w niedzielę i święta po Mszy św. o godz.16.00. W dni powszednie nie będzie homilii a w czasie nabożeństwa będą rozważania pt.” Jasna Góra – Dom Królowej . Prosimy aby przyprowadzać dzieci. Zapraszamy też młodzież. Prosimy o uporządkowanie miejsc przy figurach i krzyżach przydrożnych na terenie parafii.

2. W środę 03 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele tak jak w niedzielę. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 będziemy modlili się w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy

3. Na godz. 11.00 w środę zapraszamy wszystkich maturzystów na Mszę św. o światło Ducha św. na czas egzaminów dojrzałości.

4. Zachęcamy by w tych dniach wywiesić przy swoich domach flagi narodowe i maryjne.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy i nabożeństwo o godz.17.30 i Mszę św. w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania jak również za osoby modlące się za kapłanów.

6. W pierwszy piątek przed południem odwiedziny chorych w domach. Od godz.16.00 spowiedź dla dzieci klas IV i rodzin z racji Rocznicy I Komunii św. O godz. 16.30 Msza św.

7. Przypominamy, przy sanktuarium pełni posługę psycholog- terapeuta. Osoby, które potrzebują takiej pomocy zapraszamy w piątek od godz. 17.30 do kancelarii.

8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 7.30, o 8.00 Msza św. a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.

9. Od przyszłej niedzieli apostolstwo książki zostanie przeniesione do sali nr 1 w podcieniach, tam też będzie mieścić się parafialna mini kawiarenka. Zapraszamy. Będzie ona czynna każdej niedzieli by parafianie mogli się zatrzymać , spotkać ze sobą i chwile porozmawiać. Apostolstwo zostaję otwarte również z myślą o pielgrzymach. Posługę w nim będą pełnić jako wolontariusze nasi parafianie.

10. W tym dniu będą otwarte wszystkie dotychczas wyremontowane pomieszczenia zapraszamy by obejrzeć.

11. Od przyszłej niedzieli prasa katolicka będzie wyłożona w kościele na stoliku, a ofiarę za nią będziemy wrzucali do puszki. Będzie można również nabyć w nowym pomieszczeniu apostolstwa.

12. Od maja również przy naszym sanktuarium będziemy mieli swojego przewodnika, który jako wolontariusz będzie służył pomocą w poznawaniu naszego pięknego sanktuarium wszystkim pielgrzymom i wycieczkom, które będą do nas przybywali.

13. W miejscu obecnego apostolstwa powstanie konfesjonał zamykany z myślą o osobach starszych i niedosłyszących.

14. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się Uroczystość Rocznicy I Komunii św. dzieci i rodziców klas IV.

15. Za dwa tygodnie w parafii będzie Pierwsza Komunia Święta. I tak będzie w każdą niedzielę do końca maja. W związku z tym zmieniony będzie porządek Komunia św. będzie podczas Mszy św. 12.00. Osoby , które nie są związane z tą uroczystością a lubią modlić się w niedziele podczas 12.30 prosimy by wybrały sobie inną godzinę spotkania z Bogiem

16. Sakrament Chrztu św. w maju będziemy udzielali podczas Mszy św. o godz. 9.30.

17. Droga światła i droga krzyżowa będzie sprawowana raz w miesiącu w 4 piątek miesiąca.

18. Chełmski Dom Kultury zaprasza w dniach 6 i 7 maja do obejrzenia filmu „Chata” opisującego niezwykłe relacje miedzy człowiekiem a Bogiem.

19. Na stoliku z prasą przy wyjściu została wyłożona księga intencji Chełmskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Możemy tam wpisywać nasze intencje, które pielgrzymi zawiozą do Częstochowy.

20. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Gościom i Parafianom szczęśliwego tygodnia.