Ogłoszenia duszpasterskie - 23.04.2017r. - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: sobota, 22 kwiecień 2017 21:32
Administrator
Odsłony: 742

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia szczególne święto dla kościoła i dla naszej parafii. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 będzie uroczystość wprowadzenia sanktuarium Relikwii św. s. Faustyny. Składamy serdeczne Bóg zapłać osobie, która ufundowała relikwiarz.

2. O godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. Wieczorem na godz. 17.00 zapraszamy do sali różańcowej na spektakl pt. "Życie zwyczajne siostry Faustyny."  Wykonawcami są aktorzy Teatru Pierwszego Kontaktu z Lublina. Nie jest to spektakl hagiograficzny. Aktorzy szukają odpowiedzi na pytanie - kim jest ta współczesna święta, próbując ukazać ją przez pryzmat codziennego życia i relacji z innymi. Przedstawienie zostało skonstruowane na podstawie wypowiedzi s. Faustyny zawartych w Dzienniczku, przede wszystkim jednak podstawą scenariusza jest książka: Wspomnienia o Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wstęp jest wolny.

4. Niedziela Miłosierdzia to także Święto Patronalne Caritas. Wszystkim osobom z naszego Parafialnego Caritas z racji święta – najlepsze życzenia i wielkie Bóg zapłać za waszą posługę  na rzecz potrzebujących w naszej parafii.

5. Dziś też w kościele rozpoczyna się 73 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Idźcie i głoście”. Tydzień Miłosierdzia zakończy się 29 kwietnia.

6. Jutro na godz. 17.00 zapraszamy na spowiedź kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, świadków i rodziców.

7. Osoby , które podjęły Duchową Adopcję Poczętego Dziecka zapraszamy na modlitwę adoracji przed Najświętszym Sakramentem jutro o godz. 17.30.    

8. Jutro też na godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.

9. We wtorek o godz. 18.00 ks. Biskup Mieczysław Cisło udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

10. W środę o godz. 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała. Całość modlitwy poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. O godz. 17.30 rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Intencje  modlitewne wypisane na kartkach znajdujących się  przy wyjściu, obok  księgi  pielgrzyma, możemy składać do skrzynki znajdującej się w filarze lub do zakrystii przed nabożeństwem. Serdecznie zapraszamy.

11. W najbliższy piątek w trwającym Tygodniu Miłosierdzia rozpoczną się przy naszej parafii dyżury psychologa- terapeuty. Osoby, potrzebujące tej formy pomocy zapraszamy od godz. 17.30 do kancelarii parafialnej. Psycholog pełni posługę jako wolontariusz.

12. W nawie bocznej znajdują się figury Matki Bożej Fatimskiej oraz dzieci fatimskich. Na 13 maja w 100 Rocznicę pierwszego objawienia chcemy umieścić je w Rosarium i dokonać ich poświęcenia. Będzie to dar od wszystkich uczestników nabożeństw fatimskich. Gdyby ktoś z nas miał pragnienie złożenia indywidualnej ofiary to serdecznie zachęcamy.

13.  Zapraszamy kobiety i mężczyzn do naszego chóru parafialnego. Próby odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19.00 w Sali nr 4 w podcieniach.

14. Osoby, które zapisały się na sierpniowa pielgrzymkę do Fatimy, prosimy o uzupełnianie swoich danych i wpłacanie kolejnej raty. Zapraszamy do kancelarii.

15. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane dziś na tacę, przeznaczone są one na bieżące prace remontowo – budowlane przy sanktuarium.

16. Wszystkim Solenizantom  nadchodzącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa. Gościom i Parafianom wielu łask od Miłosiernego Jezusa i orędownictwa św. Jana Pawła II, św. Faustyny i bł. ks. Michała Sopocki – Sług Bożego Miłosierdzia.