Ogłoszenia duszpasterskie - 17.04.2017r. - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: poniedziałek, 17 kwiecień 2017 01:12
Administrator
Odsłony: 884

1. Bóg zapłać wszystkim , którzy uczestniczyli w przygotowaniu Triduum Sacrum i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Nasz Parafialny Zespół Caritas przygotował 100 paczek dla potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim, którzy podzielili się święconką oraz dzieciom i młodzieży zbierającym produkty na ten cel w Biedronce.

3. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia . Zapraszamy codziennie przed Mszą św. wieczorną.

4. We wtorek zapraszamy o godz. 19.00 na kolejna katechezę Seminarium Odnowy Wiary. Jest jeszcze możliwość dołączenia.

5. W czwartek 20 kwietnia na godz. 18.00 zapraszamy do sali różańcowej rodziców dzięki pierwszokomunijnych.

6. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z racji imienin ks. Jerzego.

7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia szczególne święto dla kościoła i dla naszej parafii. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 9.30 będzie uroczystość wprowadzenia sanktuarium Relikwii św. s. Faustyny. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Infułat Kazimierz Bownik.

8. O godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

9. Wieczorem na godz. 17.00 zapraszamy do sali różańcowej na spektakl pt. "Życie zwyczajne siostry Faustyny." Wykonawcami są aktorzy Teatru Pierwszego Kontaktu z Lublina. Nie jest to spektakl hagiograficzny. Aktorzy szukają odpowiedzi na pytanie - kim jest ta współczesna święta, próbując ukazać ją przez pryzmat codziennego życia i relacji z innymi. Przedstawienie zostało skonstruowane na podstawie wypowiedzi s. Faustyny zawartych w Dzienniczku, przede wszystkim jednak podstawą scenariusza jest książka: Wspomnienia o Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wstęp jest wolny.

10. Osoby, które chciałby dołączyć do chóru parafialnego zapraszamy na próby w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 do sali nr 1 w podcieniach.

11. Taca za tydzień zgodnie z decyzją Rady Parafialnej przeznaczona jest na remonty prowadzone przy naszym sanktuarium. Chcemy w najbliższym czasie ułożyć posadzkę w podcieniach przy salach parafialnych. Koszt inwestycji będzie wynosił ok 25 tys. złotych.

12. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest w całości na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać.

13. Trwa akcja zbierania makulatury na stypendia. Dzięki życzliwości służb porządkowych w naszym mieście zostały nam udostępnione kolejne kontenery. Są one oznakowane „na makulaturę”. Rozstawione na terenie parafii w następujących miejscach : na ul. Kolejowej przy sklepie elektrycznym oraz w okolicach Zakładu Karnego , a także przy ul. Starościńskiej. Serdecznie zachęcamy do zaangażowania się w to dzieło wyobraźni miłosierdzia.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia obfitości Bożych łask, a Parafianom, Sympatykom naszego sanktuarium i Gościom życzymy szczęśliwego tygodnia i powrotu do domów.