Ogłoszenia duszpasterskie - 20.03.2017r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A

1. Uroczystość św. Józefa wypadająca dziś w niedzielę Wielkiego Postu, została przeniesiona na jutro, ponieważ przepisy liturgiczne nie pozwalają by ona odbywała się dziś. Zapraszamy zatem jutro do kościoła na Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 18.00 będzie Msza św. zbiorowa w intencji Józefów żyjących i zmarłych. Intencje możemy składać w zakrystii.

2. W sobotę wypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.00 , 9.30 i 17.00.

3. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będzie możliwość włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Czyli podjęcie codziennej modlitwy przez 9 miesięcy za konkretne nienarodzone dziecko, którego życie jest zagrożone, z nadzieją, że jednak przez dar tej modlitwy zobaczy światło dziennego życia. Tą modlitwą jest jeden 10 różańca i jakieś dobrowolne postanowienie. Osoby, które chciałby podjąć ten dar prosimy o zabranie ze sobą deklaracji wyłożonych na stolikach z prasą, wypełnienie w domu i przyniesie w sobotę. Serdecznie zachęcamy wszystkich. Być może nigdy jeszcze w tej intencji nie modliliśmy się, być może wiemy ze gdzieś życie dziecka jest zagrożone, albo czujemy potrzebę wynagrodzenia za grzech aborcji. To jest dobra sposobność.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszym sanktuarium rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Krzysztof Kralka- pallotyn, Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie wraz z dwoma klerykami.

5. Na czas Wielkiego Postu ks. Proboszcz napisał list do wszystkich Parafian, tam również zawarty jest program rekolekcji. Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w dostarczeniu tego listu do każdej rodziny w parafii. Wystarczy po Mszy św. wejść do zakrystii, wziąć egzemplarze listu dla każdej rodziny w swoim bloku i wrzucić do skrzynki. Wiemy, że to nowa forma komunikacji kapłanów z wiernymi w naszej parafii, ale serdecznie zachęcamy do pomocy, w ten sposób również stajemy się apostołami.

6. W poniedziałek w czasie rekolekcji kapłani będą odwiedzali chorych naszych parafian. Rodziny prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii.

7. W tydzień po rekolekcjach od 3 kwietnia rozpoczniemy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Dziesięciotygodniowy cykl katechez formacyjnych, w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Już dziś zapraszamy. Na stoliku przy wyjściu znajdują się informatory na ten temat.

8. Zachęcamy do praktyk wielkopostnych, do udziału w nabożeństwach, do postu, do wpisania się do księgi abstynencji, do jałmużny.

9. W przyszłą niedzielę jako czwartą miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe prowadzone w sanktuarium.

10. W przyszłą niedzielę również młodzież z oazy będzie rozprowadzała palmy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazdy rekolekcyjne w czasie wakacji.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium życzymy szczęśliwego tygodnia.