Ogłoszenia duszpasterskie - 12.03.2017r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A

1. W naszej parafii gościmy dziś ks. Pawła Staniaszka, misjonarza z Ukrainy, który przez cały dzień głosi kazania i opowiada o realiach posługi duszpasterskiej. Po mszy świętej możemy wspomóc kościół na Ukrainie, ks. Paweł będzie zbierał ofiary do puszki przed kościołem.

2. Ksiądz Proboszcz skierował do wszystkich parafian list z racji Wielkiego Postu. Chcemy, aby dotarł on do każdej rodziny. Dlatego prosimy, aby przedstawiciele poszczególnych bloków, kamienic i ulic zgłosili się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dodatkowy wysiłek, ale chcemy w ten sposób dotrzeć z zaproszeniem do parafian obojętnych religijnie i zaniedbujących praktykowanie wiary. Nie czekajmy na sąsiadów, ale sami czujmy się odpowiedzialni za naszą parafię. Z góry dziękujemy wszystkim, którzy podejmą się tej posługi.

3. Dziś po mszy św. o godz. 9.30 w Sali Różańcowej Marek Jurasek z teatru „Niemy Krzyk” przedstawi monodram pt. „Moje krzesło” dotykający problemu uzależnienia od alkoholu. Serdecznie zapraszamy.

4. W poniedziałek 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Tego dnia ogarnijmy w sposób szczególny modlitwą naszego Papieża.

5. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 do Sali Różańcowej zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na konferencję przygotowującą do tej uroczystości.

6. Zapraszamy na Pielgrzymkę Nauczycieli do Gniezna i Lichenia, która odbędzie się w dniach 1-2 maja 2017 r. Zapisy chętnych (nie tylko nauczycieli) do końca marca w zakrystii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z Bazyliki. Koszt ok. 220-250 zł.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszej „Niedzieli” możemy znaleźć dwa artykuły związane z naszą parafią: Relacja z odpustu ku czci Katedry św. Piotra oraz dotyczący Marszu Sybiraków.

8. Chełmski Dom Kultury zaprasza na specjalny pokaz filmu „Wyklęty”, który odbędzie się 17 marca o godz. 17.00 w Sali widowiskowej ChDK. Film ukazuje dramatyczne losy żołnierzy zbrojnego podziemia niepodległościowego walczących z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Po seansie spotkanie z reżyserem – Konradem Łęckim oraz p. Markiem Franczakiem – synem Józefa Franczaka – pierwowzoru głównego bohatera filmu. Film będzie jeszcze wyświetlany 17 marca o godz. 15.00 i 21.00

9. Dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach pasyjnych. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.00 dla dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Zaś wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium życzymy szczęśliwego tygodnia.