Ogłoszenia duszpasterskie - 05.03.2017r. - I Niedziela Wielkiego Postu Rok A

1. Wczoraj w Lublinie ks. Arcybiskup ustanowił dwóch nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. dla naszej parafii. Są to Bartosz Filipczuk i Zbigniew Hander. Przez cykl spotkań i katechez przygotowywali się do podjęcia posługi. Obecnie w naszej parafii posługuje 5 świeckich szafarzy. Mogą rozdzielać komunię świętą wiernym oraz udzielać jej chorym w domach. Gdyby byli chętni, którzy pragną przyjmować Komunię św. w niedziele, a nie mogą przybyć do Kościoła, prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

2. Od dzisiaj wyłożona została Księga abstynencji, gdzie mogą się wpisywać osoby, które rezygnują ze spożywania alkoholu czy to na czas wielkiego postu, czy w dalszej perspektywie. To dobra propozycja na stawanie się świadkiem trzeźwości w swoim środowisku tym bardziej, że wczoraj skończyliśmy 50. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy.

3. Jednocześnie wielki post przypomina nam o podjęciach modlitwy, postu i jałmużny. W filarze znajduje się skarbona, gdzie można składać ofiary na rzecz ubogich – jałmużna wielkopostna. Dobrą formą w naszej parafii jest zbiórka makulatury. W minionym tygodniu został zabrany kolejny kontener, a nowy czeka na zapełnienie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w ten sposób, aby wesprzeć młodzież w trudniejszej sytuacji materialnej.

4. „Zrzuć swą troskę na Pana, a On Cię podtrzyma” (Ps 55, 23) to Słowa, które będą nam towarzyszyć przez Wielki Post. Możemy zapisać na kartce nasze troski, smutki i przeciwności oraz wrzucić do Serca Pana Jezusa. Kartki zostaną spalone w ognisku na rozpoczęcie Wigilii Paschalnej.

5. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Marka Juraska z teatru „Niemy Krzyk”, który po mszy św. o godz. 9.30 w Sali Różańcowej przedstawi monodram pt. „Moje krzesło” dotykające problemu uzależnienia od alkoholu. Serdecznie zapraszamy.

6. Chadek Gospel Choir zaprasza wszystkich mężczyzn powyżej 15 roku życia na przesłuchania do chóru. Odbędą się one w najbliższy wtorek 7 marca o godz. 18.00 w sali fioletowej w ChDK.

7. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.00 dla dorosłych. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę o 17.00. Tematy kazań to Siedem Boleści Maryi.

8. W ostatnich dniach z południowej strony elewacji Bazyliki zaczęły odpadać kawałki tynku. Prosimy, aby z rozwagą parkować samochody przy Bazylice, aby spadające elementy nie uszkodziły pojazdów. To pokazuje nam również konieczność szybkiego remontu naszego kościoła.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Zaś wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium życzymy szczęśliwego tygodnia.