Ogłoszenia duszpasterskie - 12.02.2017r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na konferencję w czwartek na godz. 18.00 do sali różańcowej.

2. Wyjazd do teatru Roma w Warszawie na Musical "Mamma Mia" w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Zbiórka przy bramie wjazdowej do bazyliki .Spektakl będzie o godz. 15.00

3. Przewodników Sanktuaryjnych oraz Panów, którzy chcieliby do tej grupy dołączyć serdecznie zapraszamy w najbliższą niedziele po Mszy św. o godz. 9.30 na spotkanie w Sali nr 4 w podcieniach.

4. W apostolstwie książki możemy nabyć – Słowo na każdy dzień –Ewangelia 2017. Ewangelia z komentarzami. Zachęcamy.

5. Na stoliku przy Księdze Pielgrzyma znajdują się karteczki na intencję do Matki Bożej. Bardzo prosimy by modlitwy podziękowań wpisywać na kartkach w kolorze niebieskim, a modlitwy prośby w kolorze czerwonym.

6. W minionym tygodniu dostarczono do bazyliki trzy nowo wykonane kropielnice, które znajdują się przy wejściach. Przypomnę, że projektantem chrzcielnicy oraz kropielnic jest architekt Grażyna Czapska. wykonawcy: metaloplastyka Stanisław Stopyra i kamieniarz Jacek Grygiel. Całkowity koszt wykonania wyniósł 57 tys. złotych do spłacenia zostało 27 tys. Ufamy, że przy pomocy dobrych parafian temat zamkniemy.

7. Przeżegnanie się wodą święconą przypomina nam przyjęty chrzest i przynależność do Jezusa. Woda jest symbolem oczyszczenia z grzechu pierworodnego, a uczyniony znak krzyża oznacza miłość Chrystusa okazaną dla naszego odkupienia. Wchodząc do kościoła, jako Domu Bożego, sięgamy dłonią do kropielnicy i czynimy znak krzyża dla przypomnienia sobie, kim jesteśmy i dla Kogo tu przychodzimy. Uświadamiamy sobie, że jesteśmy częścią wspólnoty dzieci Bożych. Nie trzeba przekonywać, jak ważna jest ta świadomość dla przeżywania modlitwy osobistej, a jeszcze bardziej wspólnotowej Eucharystii. Przypomnijmy, że Kościół za każde przeżegnanie się wodą święconą udziela odpustu cząstkowego. Dlaczego więc tak liczni wierni świadomie rezygnują z tego cudownego daru? Może warto byłoby powrócić też do starej praktyki umieszczania kropielniczki przy wejściu do domu. Nasi przodkowie wychodząc z domu żegnali się wodą święconą tam umieszczoną. Było to przypomnienie, kim mają być dla świata i tego, że idą do niego nie sami, ale wyposażeni w moc Ducha Świętego.

8. W Parafii Chrystusa Odkupiciela trwają katechezy neokatechumenalne. Zainteresowane osoby prosimy w poniedziałki i czwartki po Mszy św. o godz.18.00. Informacje na plakacie

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia.