Ogłoszenia duszpasterskie - 31.03.2019r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK C

1. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło w naszym sanktuarium 85 osób.

2. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy Parafialny Zespól Caritas. Spotkanie odbędzie się w bibliotece parafialnej.

3. We wtorek też wypada 14 rocznica przejścia do Domu Ojca w niebie, św. Jana Pawła II. W tym dniu tradycyjnie już zgromadzimy się przy figurze św. Jana Pawła II na wspólną modlitwę. Początek godz. 21.00. Przynieśmy ze sobą znicze.

4. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. W czwartek na 17.30 zapraszamy na modlitwę za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania. Zapraszamy wszystkich, którzy modlą się za osoby poświęcone Bogu, w pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach. Kapłani będą odwiedzali te osoby w ramach rekolekcji za tydzień w poniedziałek. Natomiast tych którzy nie korzystają z comiesięcznej posługi zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź w pierwszy piątek podczas Mszy św. porannych oraz od godz. 16.00 dzieci , a od 17.00 kandydaci do bierzmowania i dorośli. Pierwsza sobota, nabożeństwo 7.30 różaniec, 8.00 Msza św. po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 min. rozważanie jednej z tajemnic różańca. Zapraszamy.

5. W piątek po Mszy św. o godz.18.00, w bazylice spotkanie i próba dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie osoby dorosłe, które z różnych powodów nie były jeszcze u tego sakramentu , a wyrażają wolę jego przyjęcia. W niedzielę zaś na godz. 18.00 na Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Po Eucharystii będzie specjalna modlitwa.

6. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne Rodziny Żywego Różańca.

7. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy w naszym sanktuarium rekolekcje. Prowadzi je ks. Piotr Kobeszko, z Białegostoku Dyrektor Centrum Pomocy Caritas w Czarnej Białostockiej - specjalista terapii uzależnień . Program rekolekcji jest na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń, jest też wyłożony przy wyjściu z bazyliki. Prosimy o zabranie dla siebie i ewentualne wywieszenie na klatkach schodowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z tego czasu łaski poprzez zaplanowanie swoich obowiązków i zachęcamy do modlitwy w intencji dobrych owoców rekolekcji.

8. W przyszłą niedzielę również młodzież z Ruchu Światło – Życie będzie rozprowadzała palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wakacyjne wyjazdy n rekolekcje.

9. Parafia św. Rodziny organizuje pielgrzymkę na Święto Miłosierdzia 28 kwietnia do Łagiewnik. Koszt 90 zł. Informacje na tablicy ogłoszeń.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.