Ogłoszenia duszpasterskie - 10.02.2019r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Gościmy dziś w naszym sanktuarium ks. Marcina Smalca, wikariusza parafii w Gorzkowie . Nasz Gość dzieli się refleksją nad Słowem Bożym oraz prosi nas o modlitwę i wsparcie materialne na remont tamtejszego kościoła parafialnego.

2. Do kawiarenki zapraszamy dziś pary małżeńskie o stażu 10+ na spotkanie „Wdzięczność w małżeństwach" poprowadzi psycholog Beata Kostrubiec – Wojtachnio. Zostały wolne miejsca tylko na godz. 14.00. Zapisy w zakrystii.

3. Jutro podczas Mszy św. o godz.8.00 będziemy się modlić o życie wieczne dla śp. Ks. Juliana Jakubiaka, pierwszego proboszcza naszej parafii w 77 Rocznicę Śmierci. Zapraszamy.

4. Jutro rozpoczynamy spotkania przy parafii dla dzieci w ramach trwających ferii. Dzieci zapraszamy od godz. 10.00 do 14.00. Spotkania będą odbywały się w sali różańcowej. Potrwają do piątku. W środę będzie karnawałowy bal przebierańców. Zapraszamy w tym dniu również dzieci, które nie są zapisane na ferie.

5. Jutro też wypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes- 161 Rocznica Objawień. oraz XXVII Światowy Dzień Chorego, który będziemy przeżywali pod hasłem „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Wszystkich starszych i chorych naszych parafian zapraszamy do bazyliki na Msze św. o godz. 12.00. Prosimy dobre dzieci i dobrych sąsiadów o pomoc starszym w dostaniu się do kościoła.

6. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się za zmarłego Premiera RP Jana Olszewskiego. Zapraszamy.

7. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich zakochanych małżonków i narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Na specjalna modlitwę błogosławieństwa.

8. Przypominamy nabożeństwa sprawowane w naszym sanktuarium w ciągu tygodnia przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30; poniedziałek do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych, we wtorek różaniec, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek różaniec , w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę po Mszy św. o 17.00 jest Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Po Mszy św. o godz. 8.00 we wtorek Nowenna do św. Antoniego, w czwartek do św. Andrzeja Boboli i ucałowanie relikwii.

9. Chcemy zorganizować pomoc dla poszkodowanych na Ukrainie. Do środy potrwa zbiórka środków czystości ( mydło, szampony, płyny) oraz ubrań dla dorosłych i dzieci., które obecnie znajdują się w domach dziecka. Dary możemy składać przy drzwiach do biblioteki parafialnej- sala nr 2 w podcieniach.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.