Ogłoszenia duszpasterskie - 02.12.2018r. - I NIEDZIELA ADWENTU ROK C

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: W mocy Ducha Świętego.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę św. roratnią. Już od jutra zapraszamy do naszego sanktuarium codziennie na godzinę 6.00. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów. Zapraszamy dorosłych i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Roraty dla dzieci będą dwa razy w tygodniu - we wtorek i czwartek o godz. 18.00. Prosimy, by dzieci przynosiły serduszka ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz składały je do koszyczka przy ołtarzu. Każdego dnia będą uczestniczyły w losowaniu figury Matki Bożej. Dziecko, które wylosuje danego dnia, zabiera figurę do domu, by tam pomodlić się z rodziną, i przynosi ją na następne spotkanie. Na zakończenie rorat spośród dzieci, które w nich uczestniczyły, wylosujemy osobę, która na stałe zabierze figurę Maryi do swojego domu. W tym roku będziemy przezywali roraty pod hasłem I z Duchem Twoim. Niech nie zabraknie również podejmowanych dobrowolnych postanowień i umartwień adwentowych, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Może jednym z nich będzie nasze uczestnictwo w roratach. Przypominamy, że od jutra od godz. 5.30 będzie kursował autobus Bazylika, a o godz. 6.50 będzie zabierał nas do domów.

3. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Aby święta Bożego Narodzenia przeżywać w duchu chrześcijańskim, wszystkie rodziny naszej parafii prosimy o przyjęcie opłatka poświęconego w kościele, a nie zakupionego w supermarkecie. Przestrzegamy też przed naciągaczami. Wraz z opłatkiem Parafianie otrzymają krótki list od ks. Proboszcza oraz program i zaproszenie na rekolekcje, które już za dwa tygodnie. W tym roku ofiary, które z tej racji zechcemy złożyć, przeznaczone zostaną na spłatę długów za remonty prowadzone w sanktuarium.

4. Jutro na godz.19.00 zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie w domu parafialnym.

5. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy do biblioteki parafialnej zespół Caritas i wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do posługi potrzebującym.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej.

7. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach. Do wszystkich przybędziemy z posługą w czasie rekolekcji 17 grudnia. Spowiedź w bazylice tak jak co miesiąc. Dzieci zapraszamy na godz. 16.00, a młodzież i dorosłych od 17.00.

8. Od piątku do niedzieli potrwają w naszym sanktuarium rekolekcje, kurs Nowe Życie, dla młodzieży szkół średnich i studentów. Zapraszamy serdecznie. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii.

9. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 6.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość zawierzenia Maryi połączona z oddaniem się w Jej macierzyńską niewolę przez osoby, które 33 dni trwania rekolekcji przygotowywały się do tego wydarzenia duchowego. O godz. 12.00 Godzina Łaski Maryi. Zapraszamy do bazyliki na wspólną modlitwę. Matka Boża mówi: Życzę sobie, by każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono godzinę łaski dla całego świata. Przez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy. Moim życzeniem jest, aby ta godzina łaski została upowszechniona i żeby cały świat się o tym dowiedział. Kto w tym czasie będzie się modlił w kościele lub w domu, znajdzie pewną pomoc i uzyska z mojego Serca opiekę i łaski.(…) Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi wprowadzenie nowych ministrantów i lektorów (w tym dorosłych) w posługę. Odbędzie się również poświęcenie medalików i krzyżyków dla dzieci pierwszokomunijnych.

11. W czasie Adwentu nie będziemy udzielali sakramentu chrztu św., nie będzie też konferencji przedchrzcielnych. Chrzty w parafii odbędą w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 12.00. Na konferencję zapraszamy 22 grudnia (sobota) o godz.18.00.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom szczęśliwego tygodnia po opieką Matki Bożej Chełmskiej.