Ogłoszenia duszpasterskie - 25.11.2018r. - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA ROK B

1. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla w naszej ojczyźnie przeżywamy drugą rocznicę Aktu Zawierzenia Polski Chrystusowi Królowi. Możemy przy tym zyskać odpust zupełny, odmawiając akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Na godz. 19.00 zapraszamy do bazyliki na koncert organowy w wykonaniu Szymona Szurmy, doktoranta muzykologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Znajdą się w nim utwory: Jana Sebastiana Bacha, Girolama Frescobaldiego, Georga Fridricha Heindla, Ennia Morriconego oraz improwizacje na temat Chrystus Wodzem, Chrystus Królem… Koncert potrwa ok. 40 min.

3. W środę 28 listopada zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą jak zawsze poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie ją o godz. 17.00 różaniec wypominkowy, a nastepnie Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Intencje modlitwy możemy składać w zakrystii lub do puszek. O godz. 18.00 Msza św. sprawowana w intencjach złożonych na kartkach, a po niej przed Najświętszym Sakramentem modlitwa o uzdrowienie.

4. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Proboszcza z racji jego imienin.

5. W piątek na godz.18.00 zapraszamy na Mszę św. za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

6. W piątek u ojców franciszkanów odpust ku czci św. Andrzeja Apostoła. Msza św. o godz. 18.00. Jesteśmy zaproszeni.

7. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy o godz. 7.30 na różaniec, o godz. 8.00 Eucharystię, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i ok. piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic różańca.

8. Za tydzień rozpoczną się Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem W mocy Bożego Ducha. Pięknym przygotowaniem do Bożego Narodzenia będą poranne Msze św. Maryjne, zwane Roratami, sprawowane o godz. 6.00. Od poniedziałku 3 grudnia we wszystkie dni powszednie od godz. 5.30 będzie kursował autobus Bazylika tą samą trasą i na takich samych zasadach jak w niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy o przychodzenie z lampionami. Jednocześnie będzie zmieniony porządek Mszy św., które będą sprawowane o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki na godz. 18.00. Prosimy, by przynosiły ze sobą serduszka ze swoim imieniem i nazwiskiem. Każdego dnia rorat dzieci będą uczestniczyły w losowaniu figury Matki Bożej.

9. Autobus Bazylika, kursujący w niedzielę, na prośbę zainteresowanych z dworca PKP będzie wyjeżdżał o godz. 8.30, a nie - jak dotychczas - 8.40. Pozostałe godziny bez zmian.

10. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę z przeznaczeniem na trwające przy naszym sanktuarium prace remontowo – budowlane. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, dobrym słowem i wsparciem materialnym przyczyniają się do upiększania Chełmskiej Góry. Każdej środy modlimy się za dobrodziejów naszego sanktuarium.

11. W kawiarence możemy zaopatrzyć się w kalendarze na przyszły rok, a także rozważania Słowo Boże na każdy dzień na rok 2019 w cenie 10 zł.

12. Zapraszamy na kolejny kurs Nowe Życie, tym razem przeznaczony dla młodych, czyli uczniów szkół średnich i studentów. Parafia ma być domem spotkań młodego człowieka z Bogiem. Chcemy więc pomóc młodzieży doświadczyć miłości Pana Boga oraz pokazać, czym jest żywa wiara we współczesnym świecie. Kurs odbędzie się w dniach 7 - 9 grudnia. Koszt wyniesie 30 zł (nie przewiduje się noclegów). Kurs zainicjuje w piątek Msza św. o godz. 18.00. Zakończenie nastąpi w niedzielę ok. godz. 12.00. Prosimy zabrać ze sobą: Biblię (Stary i Nowy Testament), długopis, notatnik. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, a także telefonicznie (82 565 24 75) w godz. 9.00 – 11.00 i 16.00 – 17.30. Informacje na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.