Ogłoszenia duszpasterskie - 18.11.2018r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Dziś do godz. 16.00 otwarte są dla zwiedzających krypty pod naszą bazyliką. Bilety - cegiełki do nabycia w kawiarence parafialnej. Zachęcamy do zwiedzania. Przez 5 dni otwarcia krypt zwiedziło je ponad 1000 osób.

2. W czwartek 22 listopada przypada wspomnienie liturgiczne św. Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej. W naszej bazylice o godz. 18.00 będziemy modlili się za wszystkie grupy wokalne w naszym mieście, a po Eucharystii odbędzie się koncert galowy w wykonaniu chórów i zespołów śpiewających. Serdecznie zapraszamy.

3. W sobotę odbędzie się dzień skupienia dla kapłanów pięciu dekanatów ziemi chełmskiej pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Wielgusa. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów.

4. Przyszła niedziela - Chrystusa Króla – jest już ostatnia w roku liturgicznym. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30 z flagami.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na bieżące prace remontowo – budowlane prowadzone przy naszym sanktuarium. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy remonty kaplicy i organów, zostało podłączone ogrzewanie podłogowe w bazylice, które już działa (jest na etapie próbnym), zakończono też na ten rok remont elewacji południowej i fasady bazyliki. Nadal trwa renowacja krypt, a w najbliższym czasie czeka nas jeszcze praca nad tynkami wewnątrz kościoła, które w niektórych miejscach odpadają. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. Za tydzień o godz. 19.00 zapraszamy do bazyliki na koncert organowy w wykonaniu Szymona Szurmy, doktoranta muzykologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Koncert potrwa ok. 40 min.

7. W kawiarence możemy zaopatrzyć się w kalendarze maryjne na przyszły rok. Są również rozważania Słowo Boże na każdy dzień na rok 2019 w cenie 10 zł.

8. Zapraszamy na kolejny kurs Nowe Życie, tym razem przeznaczony dla młodych, czyli uczniów szkół średnich i studentów. Chcemy pomóc młodzieży doświadczyć miłości Pana Boga oraz pokazać, czym jest żywa wiara we współczesnym świecie. Kurs odbędzie się w dniach 7 - 9 grudnia. Koszt wyniesie 30 zł (nie przewiduje się noclegów). Kurs zainicjuje w piątek Msza św. o godz. 18.00. Zakończenie nastąpi w niedzielę ok. godz. 12.00. Prosimy zabrać ze sobą: Biblię (Stary i Nowy Testament), długopis, notatnik. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, a także telefonicznie (82 565 24 75) w godz. 9.00 – 11.00 i 16.00 – 17.30. Informacje na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.