Ogłoszenia duszpasterskie - 04.11.2018r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Zakończony sezon pielgrzymkowy i turystyczny to czas, by podziękować Braciom i Siostrom z Legionu Maryi za pełnienie dyżurów w dzwonnicy, Rodzinie Żywego Różańca w bazylice, Panu Adamowi Czujkowskiemu - przewodnikowi - za oprowadzanie grup. Bóg zapłać wszystkim za bezinteresowną posługę na rzecz naszego sanktuarium.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy troszczą się o swoją świętość i zbawienie, do zawierzenia siebie i swojego życia Jezusowi przez Maryję według Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do NMP św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Odkryj moc zawierzenia Maryi - pod takim hasłem w naszym sanktuarium będziemy się przygotowywać do tego zawierzenia 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Poprzedzać je będzie 33-dniowy okres duchowego przygotowania, skoncentrowany na coponiedziałkowych Mszach św., połączonych z tematyczną katechezą o godz. 18. Początek już jutro. Zapraszamy.

3. Przypominamy, że we wtorki od godz. 17.30 w kancelarii parafialnej istnieje możliwość skorzystania z porady psychologa.

4. W środę po Mszy św. wieczorem wznawiamy spotkania formacyjne dla dorosłych parafian przygotowujących się do posługi lektora. Tym razem odbędzie się ono w bazylice. Gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć do tej grupy, serdecznie zapraszamy.

5. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.30.

6. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji ks. Marcina z racji imienin.

7. W niedzielę wypada 100. rocznica Odzyskania Niepodległości. Na Mszę św. i modlitwę w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, służb mundurowych, kompanii honorowej wojska serdecznie zapraszamy do bazyliki na godz. 10.30. Po niej zaplanowano złożenie kwiatów przy Pomniku Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Krzyżu Niepodległości. Około godz. 11.50 na skwerze przy pl. Tadeusza Kościuszki odbędzie się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika Kazimierza Czernickiego, a następnie część oficjalna uroczystości tradycyjnie na pl. dr. E. Łuczkowskiego. Zapraszamy.

8. Tego samego dnia na zakończenie Mszy św. o godz.16.00 poświęcona zostanie Kaplica Świętych i Błogosławionych Polskich, która powstała przy naszym sanktuarium w dawnej kaplicy pożegnań (za pomnikiem Kard. Stefana Wyszyńskiego). Autorem projektu i w większości jego wykonawcą jest ks. Tomasz Musiej. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy.

9. Zachęcamy też, by 11 listopada w każdym domu wywiesić flagę biało - czerwoną. Jest jeszcze sporo czasu. Kto nie ma, może ją uszyć sam albo kupić gotową w sklepie bądź w naszej kawiarence. Zatroszczmy się o to, bo to właśnie my jesteśmy wybrani, by godnie świętować taki jubileusz.

10. W najbliższą sobotę i niedzielę w godzinach od 10.00 do 16.00 po raz kolejny zostaną otwarte dla zwiedzających krypty pod bazyliką. Bilety cegiełki będą do nabycia w kawiarence parafialnej. W kryptach cały czas trwają prace renowacyjne.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.