Ogłoszenia duszpasterskie - 21.10.2018r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W tym roku towarzyszy mu hasło Pełni Ducha i posłani. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich osobach, które poświęcają się rozkrzewianiu dzieł misyjnych. Taca dzisiejsza w całości przeznaczona jest na misje.

2. Do scholi parafialnej zapraszamy młodzież, która chciałby się rozwijać muzycznie - osoby śpiewające i grające na różnych instrumentach. Opiekunem jest ks. Paweł. Najbliższe spotkanie dziś o godz. 17.00 w sali nr3

3. Dziś we wszystkich kościołach w naszej Ojczyźnie odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. oraz przyjmujących Komunię św.

4. Wszystkich będących na emeryturze czy rencie, którzy chcieliby w każdy poniedziałek poświęcić 2 godz. na wspólne spotkanie, zapraszamy jutro na godz. 10.00 do sali różańcowej.

5. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza jutro na godz.19.00 na czuwanie maryjne.

6. We wtorek zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą jak zawsze poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie ją Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej o godz. 17.15. Intencje modlitwy możemy składać w zakrystii lub do puszek. O godz. 18.00 Msza św., a po niej modlitwa o uzdrowienie.

7. W czwartek zapraszamy wszystkich, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego, na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

8. Zapraszamy wszystkich na kolejny kurs Nowe Życie, czyli na weekendowe rekolekcje, w czasie których możemy na nowo rozbudzić w sobie Ducha Bożego. Kurs trwał będzie od 26 do 28 października (od piątku do niedzieli). Zapraszamy tych, którzy są już głęboko zakorzenieni w Bogu, oraz tych, którzy w ogóle nie doświadczają Bożej miłości w swoim życiu. Przypominamy, że kursy ze Szkoły Nowej Ewangelizacji są przedsięwzięciami ponadwspólnotowymi. To zaproszenie jest więc skierowane do wszystkich.

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, jak zawsze w czwartą niedzielę miesiąca, przeznaczone są na trwające przy sanktuarium remonty. Składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.

10. W kawiarence są kalendarze maryjne na rok 2019 w cenie 5 zł. oraz o różnych sanktuariach w naszej Ojczyźnie min o naszym chełmskim w cenie 4 zł.

11. Listopad to szczególny czas modlitwy za zmarłych. Do zabrania są jeszcze karty wypominkowe. Wypełnione czytelnie, w mianowniku, prosimy składać do puszki, która znajduje się przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Pomyślmy o starszych sąsiadach, by może i im przekazać te karty. Różaniec wypominkowy odprawiany będzie codziennie o godz. 17.15, w sobotę zaś o godz. 16.15.

12. W przyszłym roku w lipcu, w dniach 04-12.07 chcemy zorganizować samolotową pielgrzymkę do Włoch i odwiedzić: Wenecję, Padwę, Loreto, San Giovani Rotondo, Manopello, Pompeje, Gargano, Lanciano, Monte Casino, Rzym. Koszt 1700 PLN i 390 EUR. Program na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii. Informacje i zapisy w kancelarii i zakrystii. Przy zapisie zaliczka 500 zł.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.