Ogłoszenia duszpasterskie - 14.10.2018r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Dzisiaj w kościele obchodzimy XVIII Dzień Papieski, pod hasłem „ Promieniowanie Ojcostwa.” Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. Jak każdego roku poprzez złożenie ofiary do puszki przed bazyliką możemy włączyć się w dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia i być darczyńcą stypendiów dla dzieci i młodzieży. I tu dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i młodzieży Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II za wasze zaangażowanie. Młodzież z Ruchu Światło – Życie rozprowadza” kremówki papieskie” z przeznaczeniem ofiar na rekolekcje formacyjne. Ofiara za jedna kremówkę od 2,50 zł wzwyż.

2. Dziś o godz. 17.00 w bazylice odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

3. Jutro w Kościele obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Strata upragnionego potomka, poronienie, martwy poród, śmierć tuż po narodzeniu są traumatycznym przeżyciem dla rodziców. Dlatego październik jest miesiącem szczególnym dla tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy doświadczyli straty dziecka. Modlimy się za małżeństwa dotknięte tym bólem. Na godz.17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w tej intencji.

4. We wtorek wypada 40 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tradycyjnie już zapraszamy na różaniec przy figurze św. Jana Pawła II przy Gmachu o godz. 16.30. Dzieci mieszkające w tamtej części miasta, a uczestniczące w nabożeństwach różańcowych również zapraszamy. Tam także będą rozdawane dla nich obrazki na wyklejankę. SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH. Prosimy o przyniesienie zniczy.

5. W tym tygodniu we czwartek wypada święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie lekarzy, personel medyczny, administracyjny oraz socjalny służby zdrowia, na godz. 17.30 na różaniec, a po nim Mszę św.

6. We czwartek na godz. 18.00 do sali różańcowej zapraszamy na katechezę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. Zbliża się listopad i czas modlitw za zmarłych, zwłaszcza różaniec wypominkowy. KARTKI WYPOMINKOWE są już wyłożone przy wyjściu z bazyliki. Wypisano na nich datę i godzinę modlitwy. We wszystkie dni będą one rozpoczynały się o godz. 17.15, w sobotę zaś o godz. 16.15. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wypisywać czytelnie i w mianowniku. Wypełnione karty prosimy składać do puszki znajdującej się przy ołtarzu. Pamiętajmy, jak głosi Pismo św., że świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych.

8. W przyszłą sobotę od godz.11.00 w kancelarii parafialnej informacji i porad dotyczących stwierdzenia faktu nieważności małżeństwa będzie udzielała Pani Prawnik.

9. Za tydzień w naszej Ojczyźnie odbędą się wybory samorządowe. Przypominamy, że naszym obowiązkiem jest wzięcie w nich udziału i oddanie ważnego głosu na ludzi, których znamy i którym możemy powierzyć nasz mandat, którzy znają i kochają nasze miasto oraz chcą wspólnego dobra.

10. Zapraszamy wszystkich na kurs Nowe Życie, czyli weekendowe rekolekcje, w czasie których można na nowo rozbudzić w sobie Ducha Bożego. Odbędzie się on od 26 do 28 października. Zaproszenie kierujemy zarówno do tych, którzy są już głęboko zakorzenieni w Bogu, jak i tych, którzy w ogóle nie doświadczają Bożej miłości w swoim życiu. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii. Koszt udziału w kursie: 60 zł.

11. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, informuje iż ma jeszcze możliwość objęcia bezpłatną domową opieką medyczną chorych z chorobami nowotworowymi oraz przewlekłymi. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

12. Informacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Funkcjonuje program rządowy CZYSTE POWIETRZE. Dedykowany jest do właścicieli domków i lokali mieszkalnych. Można otrzymać dofinansowanie od 7 do 53 tys zł miedzy innymi na docieplenie budynków wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę pieca węglowego ,gazowego bądź innego na nowy, wymiana grzejników, solary fotowoltaika pompy ciepła. Wysokość dotacji do 90 procent dla ludzi o najniższych dochodach reszta kredyt na ok 2 procent. Nabór wniosków już trwa od tygodnia .Składa się je w WOJEWÓDZKIM FUNDUSZY OCHRONY ŚRODOWISKA W LUBLINIE drogą elektroniczną . Nabór i rozpatrywanie wg kolejności składania. Cały program przewiduje pomoc dla 3-4 mln gospodarstw domowych w kraju .Pieniądze duże bo 103 mld zł w ciągu najbliższych 10 lat. Potrzeby są ogromne a cel jest jeden walka ze smogiem.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.