Ogłoszenia duszpasterskie - 07.10.2018r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Trwa czas nabożeństw różańcowych. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.30. Dziś jednak nie będzie różańca o tej godzinie. Zapraszamy wszystkich na godz. 19.00 na modlitwę różańcową ulicami naszego miasta z ikoną Matki Bożej Chełmskiej w intencji naszej Ojczyzny. Jest to jednocześnie rocznica modlitwy Różaniec do granic. W ślad za Polakami podążyli katolicy z Włoch, Irlandii, Nowej Zelandii, Japonii (z sanktuarium w Akicie), Stanów Zjednoczonych, którzy zorganizowali własne wersje tego wydarzenia. Ufamy, że i dziś nas nie zabraknie, bo przecież intencja modlitwy jest ważna. Kto czuje i kocha Polskę z jej chrześcijańską historią, powinien wziąć udział w tej formie modlitwy. Przynieś ze sobą, Siostro i Bracie, świecę.

2. W Watykanie trwa synod biskupów nt.: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. Potrwa do 28 października. W tym czasie organizowane są spotkania modlitewne i ewangelizacyjne dla młodzieży. W związku z tym jutro o godz. 10.00 zapraszamy do bazyliki młodzież ze szkół średnich, wieczorem zaś na godz. 17.30 przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

3. W sobotę o godz. 17.30 ostatni w tym roku Różaniec Fatimski. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

4. Za tydzień XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie ojcostwa. Jak co roku, składając ofiarę do puszki przed bazyliką, możemy włączyć się w dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia i być darczyńcą stypendiów dla dzieci i młodzieży. Młodzież z Ruchu Światło – Życie będzie zaś rozprowadzała kremówki papieskie z przeznaczeniem ofiar na swoje rekolekcje formacyjne. Ofiara za jedną kremówkę - od 2,50 zł wzwyż.

5. Za tydzień w niedzielę spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Początek godz. 17.00 sala różańcowa.

6. W niedzielę też wypada Dzień Nauczyciela. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy nauczycieli czynnych i emerytowanych oraz pracowników oświaty. Modlitwa różańcowa o godz.17.30 odbędzie się w intencji nauczycieli. A po modlitwie zapraszamy na spotkanie do Domu Pielgrzyma

7. Zapraszamy wszystkich na kurs Nowe Życie, czyli weekendowe rekolekcje, w czasie których można na nowo rozbudzić w sobie Ducha Bożego. Odbędzie się on od 26 do 28 października. Zaproszenie kierujemy zarówno do tych, którzy są już głęboko zakorzenieni w Bogu, jak i tych, którzy w ogóle nie doświadczają Bożej miłości w swoim życiu. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii. Koszt udziału w kursie: 60 zł.

8. Do końca roku są jeszcze wolne miejsca na intencje mszalne, które możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Być może są osoby , rodziny, które nigdy jeszcze w żadnej intencji nie zamawiały Mszy św. Tyle jest okazji do dziękczynienia za małżeństwo, rocznice urodzin , za dzieci za rodziców, tyle próśb. A to jest najpiękniejszy i najskuteczniejszy dar.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.